خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

انفجار ماين در جوزجان، يک کشته و پنج مجروح برجا گذاشت

انفجار ماين در جوزجان، يک کشته و پنج مجروح برجا گذاشت

Dec 17, 2019 - 15:03

شبرغان(پژواک،٢٦ قوس ٩٨): در نتيجۀ انفجار ماین در فابریکۀ گاز "جرقدوق" شهرشبرغان، یک تن از کارگران اين فابريکه،  که يکسال ازعروسى اش ميگذشت، جان باخت و پنج تن ديگر زخم برداشتند.

معروف آذر سخنگوی والی جوزجان، به آژانس خبرى پژواک گفت که این واقعه صبح امروز، زمانی رخ داد که یک انجنیر به همراه سه کارگر و دو محافظ ، غرض اجرای امور مربوط کارش، به طرف چاه گاز در حرکت بودند که موتر حامل آنها درمسیر راه، با ماین جاسازى شده، تصادم کرد و در نتيجۀ اين انفجار، راننده جان باخت و پنج تن ديگر زخمى شده اند.   

موصوف افزود که وضعيت صحى دو تن از زخمى ها وخيم است؛ اما از سه تن ديگر قناعت بخش گزارش داده شده است.

 موصوف تصریح کرد: "مخالفین مسلح دولت از هرفرصت استفاده کرده مى خواهند تا کارگران بی دفاع و ناچار را که به خاطر  به دست آوردن لقمه نانی، درعقب ماشین قرارمی گیرند، هدف حملات تروریستی قراردهند."

انجنیرعبدالقیوم رئیس تصدی افغان گاز گفت که این کارگران، قرار بود به طرف چاه شماره ٦١  بروند و پاک کاری چاه گاز را آغاز کنند.

وى ضمن نگرانى از اين حادثه، گفت که بايد نهادهاى امنيتى، در تامين امنيت افراد ملکى به ويژه آنان که در ساحات دوردست کار مى کنند، بيشتر توجه داشته باشند.

میلاد قاسمی یکی از انجنیران ساحه گازی فابریکه جرقدوق گفت که هوشنگ راننده که دراین واقعه جان باخته است، دیروز تازه صاحب فرزند شده و یک سال از عروسی اش مى گذشت .

از سویی هم وزارت معادن و پتروليم طى پيام از اين حادثه اظهار همدردى خود را با خانواده کشته شده و مجروحين اين حادثه بيان داشته است.

در پيام آمده است:" با تأسف، قبل از ظهر امروز موتر حامل کارمندان تصدی افغان‌گاز وزارت معادن و پترولیم را در ساحه گازدار جرقدوق ولایت جوزجان آماج حملۀ انفجاری ماین کنار جاده قرار داده که در اثر آن شماری از انجنیران و کارگران ساحوی این وزارت شهید و مجروح گردیده است".

در اين پيام با خانواده فرد کشته شده اظهار همدردى شده و براى مجروحين شفاى عاجل استدعاگرديده است.

تاکنون  مسئوليت اين حمله را کسى برعهده نگرفته است.

این درحالیست که مخالفین دولت، سال گذشته نیز برتاسیسات گازی ساحه خواجه گوگردک شهرشبرغان حمله کرده و سه کارگر را مجروح ساخته بودند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement