خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سناتورامريکايى: دستاوردهای ١٨ سالۀ مردم افغانستان نبايد قربانى پروسۀ صلح گردد

سناتورامريکايى: دستاوردهای ١٨ سالۀ مردم افغانستان نبايد قربانى پروسۀ صلح گردد

Dec 17, 2019 - 10:15

 

کابل(پژواک،٢٦ قوس٩٨): رئيس جمهورغنى، "تروريزم" را تهديد مشترک در برابر امنيت افغانستان و امريکا خواند و بر مبارزۀ مشترک در برابرآن تاکيد کرد؛ و سناتور امريکائى اظهار اميدوارى نمود که  دستاوردهای هجده سالۀ مردم افغانستان، نبايد قربانى پروسه صلح گردد.

در خبرنامه ارگ رياست جمهورى که به رسانه ها فرستاده شده، آمده است که محمد اشرف غنی ريیس جمهور افغانستان، شام روز گذشته با لیندسی گراهام سناتور برجستۀ حزب جمهوریخواه امریکا و هیات همراهش، در ارگ رياست جمهورى ديدار داشت.

وى گفت که اجماع عمومی در مورد صلح وجود دارد؛ اما آتش بس و پرداختن به پناهگاه‌های امن طالبان درخارج از افغانستان، پرسش‌های مردم ما است که به آن‌ها پاسخ داده شود.

غنی در اين ديدار، ضمن قدردانی از همکاری‌های هجده سالۀ دولت و مردم امریکا، گراهام را دوست و پشتیبان دولت و ملت افغانستان خواند.

موصوف با اشاره به عملیات‌های نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان گفت که ۹۰ درصد عملیات‌های نظامی از سوی نیروهای امنیتی افغانستان، به پیش برده می‌شود.

رئیس جمهور تاکید کرد که بر بنیاد برنامۀ حکومت افغانستان، تا پنج سال آینده سهم حکومت در تمویل بودجۀ نیروهای امنیتی افغان، بیشتر خواهد شد.

لیندسی گراهام با ستایش از نیروهای امنیتی افغانستان که بیشترین مسئولیت تامین امنیت و مبارزه با تروریزم را به عهده گرفته اند، گفت که امیدوار است تا پروسۀ صلح بدون قربانی دستاوردهای هجده سالۀ مردم افغانستان به ویژه حقوق زنان، نتیجه بدهد. 

وى تاکید کرد که چگونگی پایان جنگ در افغانستان، برای دولت امریکا مهم است و هدف اصلی سفر وی به کابل، ارزیابی وضعیت افغانستان بوده تا روی چگونگی کاهش مسئولانۀ نیروهای امریکایی در افغانستان بحث کنند.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement