خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تمام راه های مواصلاتی دایکندی در اثر برف باری مسدود شده است

تمام راه های مواصلاتی دایکندی در اثر برف باری مسدود شده است

Jan 02, 2020 - 16:44

نيلى/ باميان (پژواک، ١٢جدى ٩٨): در اثر برفباری شدید، تمامى راه های مواصلاتی به مرکز و برخى ولسوالی هاى ولايت دايکندى مسدود شده و ده ها تن از مسافرين در مسيرراه ها بند مانده اند؛ اما در باميان، ده مسافربند مانده در کوتل حاجيگک، نجات داده شدند.

 خداداد سیرت رئیس حفظ و مراقبت سرک های دایکندی، به آژانس خبرى پژواک گفت که ريزش برف، شب گذشته دراين ولايت آغاز و اکنون نيز ادامه دارد.

وى افزود: "ماشينری ما کم است؛ اما با آنهم با کم شدن برفبارى تيم هاى عملياتى به پاک کارى راه آغاز مى کنند و راه هايى که بندش شان خيلى زياد است، در اولويت کار ما قرار دارد."

در همين حال، شمارى از مسافران که نسبت بندش راه ها در برخى مسيرها بند مانده اند، خواستارهرچه عاجل پاک کارى راه ها مى باشند.

لیلا حسینی یک تن از باشنده گان دایکندی، درتماس تيليفونى به پژواک گفت: "همراه طفل ۵ ماهه ام از کابل به دایکندی می آمدم، از شب تا کنون در اثر برف باری شدیدى، در کوتل قوناق بند مانده ام و طوفان شدید نیز میباشد."

موصوف افزود که همراه با او ۱۵ مسافر ديگر نيز مى باشند که هرلحظه انتظار باز شدن راه را مى کشند.

همچنان غلام رضا يک تن  دیگر از باشندگان دایکندی در تماس تيلفونى گفت: "برفبارى زياد است، ما مسافرين در کوتل ولسوالی خدیر بند مانديم و با ما ۳ موتر مسافربرى ديگر نيز مى باشد، از اثر سردى هوا جان کودکان در خطر مى باشد."

هر دو منبع يادشده، از حکومت خواستار کمک عاجل شده و گفتند که هرچه زودتر، در قسمت باز شدن راه اقدام کند.

به اساس يک خبر ديگر، در اثر برفباری و طوفان شديد در باميان،  مسافران٣ عراده موتر که در کوتل حاجيگک گیر مانده بودند، نجات داده شدند .

امیر شریف ولسوال شیبر ولایت بامیان، به پژواک گفت که شب گذشته، این موترها همراه با مسافرینش نجات داده شدند.

وی افزود که فعلا مسیر کوتل حاجيگک، به اثر طوفان مسدود است وتنها مسیر شیبر به طرف کابل به روی ترافیک باز مى باشد.

خلیفه یاسین یکی از راننده هاى اين مسير، به پژواک گفت که سه موتر در کوتل بند مانده؛ اما مسافرینش را شب هنگام انتقال دادند.

وی افزود طوفان وبرفباری شدید، از دیروز به اينسو در این مسیر ادامه داشته و فعلاً پوليس شاهراه وسايط  را از قسمت شش پل اجازه نميدهند که دراين مسیر حرکت کنند.​

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan