خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

خدمات جدید شرکت مخابراتی «ام تی ان»، به نام «مومو» فعال شد

خدمات جدید شرکت مخابراتی «ام تی ان»، به نام «مومو» فعال شد

Jan 09, 2020 - 16:20

کابل (پژواک، ۱۹جدی ۹۸) شرکت مخابراتی «ام تی ان»، خدمات جدیدش را به نام «مومو» فعال ساخت که همزمان با آن، برای ۱۴ هزار تن در سر تاسر کشور، زمینۀ اشتغالزایی نیز فراهم می شود.

به اساس معلومات منبع؛ ارسال و دریافت پول، خریداری کریدت و بسته ها، پرداخت بل برق، پرداخت فروشنده، انتقال پول به بانک، و انتقال پول از بانک، شامل این خدمات می باشد.

مسئولان می گویند که این خدمات، در همکاری با عزیزی بانک انجام می شود.

عباد رضا رئیس عمومی شرکت مخابراتی ام تی ان و عضو بورد هیات مدیره مومو، در مراسم اعلام آغاز این خدمات گفت که با عرضه خدمات مومو، برای ۱۴ هزار تن فرصت های کاری در سر تا سر افغانستان فراهم می شود.

به اساس معلومات منبع، این شرکت مخابراتی در افغانستان ۶۵۰ میلیون دالر امریکایی سرمایه گذاری کرده است.  

مسئولان شرکت «ام‌ تی ‌ان» گفتند که این شرکت، برنامه دارد تا در بخش زیربنای مخابرات، سرمایه‌ گذاری ‌های بیشتر کند؛ تا دسترسی مردم به خدمات مخابراتی آسان ‌تر گردد.

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت افغانستان و نامزد انتخابات ریاست جمهوری که در این نشست حضور داشت، گفت که رشد سکتور خصوصی، مردم را به آینده روشن امیدوار می‌سازد.

به گفته او رشد سکتور خصوصی، سبب رشد اقتصادی و سهولت در زندگی شهروندان می‌گردد.

وی افزود که راه ‌اندازی خدمات «مومو»،  یک ابتکار مطمین و موثر است و سهولت و شفافیت را به میان می‌آورد.

رییس اجراییه کشور گفت که تقویت سکتور خصوصی و ایجاد محیط مساعد برای سرمایه‌گذاری، از اولویت‌های حکومت افغانستان است و در این راستا، کارهای بنیادی صورت گرفته است.

محمد فهیم هاشمی وزیر مخابرات و تکنولوژی معلوماتی کشور، در مراسم امروز گفت که استفاده از تکنالوژی، فساد اداری را از بین می‌برد؛ چون امکان دستبرد در آن وجود ندارد.

در حال حاضر، در افغانستان برعلاوۀ ام تی ان، شرکت های مخابراتی خصوصی افغان بیسیم، روشن و اتصالات فعالیت دارند و برعلاوۀ آن شرکت مخابراتی دولتی سلام نیز فعال می باشد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement