خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئیس جمهور: پولیس حق کشتن هیچ افغان را ندارد؛ به کار بردن قوه باید سنجیده شده باشد

رئیس جمهور: پولیس حق کشتن هیچ افغان را ندارد؛ به کار بردن قوه باید سنجیده شده باشد

Jan 13, 2020 - 18:21

کابل (پژواک، ۲۳ جدی ۹۸): رئیس جمهور غنی در مراسم جشن فراغت صدها پولیس، بر به کار بردن قانونی نیرو و جلوگیری از دست نزدن در امور پولیس تاکید کرد و گفت که پس از این، هیچ "دزد و قاچاقبر" نمی تواند پولیس را تهدید کند.

امروز از دوره یازدهم از پنج فاکولته (جنایی، امنیتی، سرحدی، لوجستیک و ترافیک) اکادمی پولیس ملی ستر پاسوال عبدالرازق اچکزی در کابل، ۴۵۵ تن فارغ و رئیس جمهور، به پنچ تن از فارغ شده گان نخبۀ آنها؛ مدال های غازی میر بچه خان را داد.

رئیس جهمور غنی در محفل امروزی گفت که افغانستان به پولیس مسلکی و نخبه ضرورت دارد، تا که قانون در کشور بطور منظم تطبیق شود.

وی افزود: "پولیس حق کشتن هیچ افغان را ندارد، حکم اعدام را محکمه صادر می کند؛ به کار بردن قوه باید سنجیده شده باشد."

غنی، پولیس را در اجتماع ممثلین حاکمیت قانون خواند و افزود: "در ۱۸ سال گذشته؛ پولیس به جنگ ها سوق داده شده بودند، آنها باید پس به وظیفه های اصلی شان که تطبیق حاکمیت قانون است؛ بر گردانده شوند. 

رئیس جمهور از وزیر امور داخله خواست: "دست زدن هاى بيرونى باید در وزارت امور داخله به نقطه صفر برسد، در این بخش حمایت تمام ما همراۀ شما است."

وی در خطاب به پولیس فارغ شده گفت که حمایت کننده قوی پولیس افغان است، در قانون افغانستان هیچ مسلح نامسئول جای ندارد و پس از این؛ هیچ دزد و قاچاقبر پولیس را تهدید کرده نمی تواند.

رئیس جمهور غنی تاکید کرد که محیط پولیس باید از هر نوع فساد و تبعیض پاک باشد.

محمد مسعود اندرابی سرپرست وزارت امور داخله گفت که در نصاب اکادمی پولیس، تغییرات ضروری آمده است و این روند دوام دارد.

وی افزود که فارغ شدگان یادشده، در دو حوزه امنیتی شهر کابل و یک ولسوالی این شهر به وظایف گماشته شده اند. وزارت امور داخله به زودترین فرصت، در حوزه های امنیتی شهر کابل اصلاحات ضروری خواهد آورد.

این در حالی است که در این اواخر، شکایات جرایم جنایی در شهر کابل بیشتر شده است.

اندرابی گفت که به هدف کم کردن جرایم جرمی، طرح جدید آنها که یکى "طرح مبارزه با جرایم" و دیگرى هم "طرح کاری حوزه های امنیتی" است، آماده و در حال تطبیق است.

لوی پاسوال عبدالجبار پردلی معاون امور تعلیمات، کادر و پرسونل وزارت امور داخله گفت که از دوره یازدهم اکادمی پولیس ملی؛ بشمول یکتعداد دخترها ۴۵۵ افسر، پس از آموزش دوره چهار ساله فارغ شده اند.

به اساس معلومات وی، در ۱۸ سال گذشته از اکادمی یاد شده، بیشتر از ۱۸۸۰۰ افسر  و ساتنمن  فارغ شده اند.

دوم څارند حزب الله در نشست امروزی، به نمایندگی از افسران فارغ شده صحبت کرد و گفت که افراد فارغ شده در هر کنج و کنار، به سطح بالا برای کشور خود خدمت خواهند کرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking