خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نزدیک به ٤٠٠ معتاد مواد مخدر از ساحۀ پل سوخته کابل جمع آوری گردید

صحت

آرشيف

نزدیک به ٤٠٠ معتاد مواد مخدر از ساحۀ پل سوخته کابل جمع آوری گردید

Jan 15, 2020 - 14:12

کابل (پژواک، ٢٥جدى٩٨): در ادامۀ کمپاین جمع آوری معتادین، امروز دست­کم ٤٠٠ فرد معتاد به موادمخدر، از مربوطات حوزه ششم شهرکابل جمع آورى و غرض تداوی به مراکز صحی منتقل شدند.

وزارت صحت عامۀ کشور مى گويد که اين تعداد معتادين، امروز در هم‌کاری با پولیس مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله، از ساحۀ پل سوختۀ شهر کابل جمع آوری گرديده اند.

داکتر شاپور یوسف رئیس کاهش تقاضای مواد مخدر وزارت صحت عامه، هدف از راه اندازی این کمپاین را نجات جان معتادانی که سرپناه ندارند و در هوای سرد در روی جاده ها شب و روز شانرا سپری می‌کنند، عنوان کرد.

او هم‌چنان گفت: "کمپاین جمع آوری معتادان در تمام ولایات کشور راه اندازی شده است، که تا اکنون حدود ٨٠٠ معتاد بی سرپناه در سراسر کشور جمع آوری شده اند."

داکتر شاپور هم‌چنان تاکید کرد که دسترسی آسان به مواد مخدر، فقر، بیکاری و جنگ، از جمله عوامل مهم اعتياد به مواد مخدر می‌باشد.

از سويی هم، سمونوال محمد ارشاد نظری مدیر مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله، که دراين کمپاين شرکت داشت گفت که در جریان سال جاری، ٩ تن از قاچاقبران بزرگ مواد مخدر، از سوی پولیس  دست‌گیر شده اند.

با اين حال  وزارت صحت عامه، سه روز قبل  ٢٠٠ تن از معتادان مواد مخدر را در ساحه سرای شمالی ناحیه ١٧  شهرکابل جمع آوری و به مراکز صحی انتقال داد است.

 اين درحاليست که  درحال حاضر، حدود ۱۰۷ مرکز تداوی معتادان در سراسر کشور فعاليت دارد که سالانه، حدود دوصدهزار معتاد در این مراکز تحت تداوی قرار می‌گیرند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement