خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کرزی در یک کنفرانس در هند خواستار حل تنش ها میان امریکا و ایران از طریق گفتگو شد

کرزی در یک کنفرانس در هند خواستار حل تنش ها میان امریکا و ایران از طریق گفتگو شد

Jan 15, 2020 - 09:14

کابل (پژواک، ۲۵ جدی ۹۸): حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان، در یک کنفرانس در هند، ضمن ابراز نگرانی از تنش میان امریکا و ایران خواستار حل این معضل از راه گفتگو و تامین صلح در افغانستان شده است.

حامد کرزی به منظور اشتراک در کنفرانس سالانهٔ (Raisina Dialogue) عازم هندوستان گردیده است.

در خبرنامه دفتر رییس جمهور پیشین آمده است که کرزی شام روز سه شنبه در مراسم افتتاحیهٔ این کنفرانس، که نریندرا مودی صدراعظم هندوستان نیز حضور داشت، اشتراک نموده و به ایراد بیانیه پرداخت.

منبع نوشته است که حامد کرزی در مورد پروسه صلح افغانستان صحبت نموده ابراز امیدواری کرده است که مردم افغانستان به زودی شاهد تأمین صلح و امنیت دایمی و سرتاسری در کشور شان باشند.

حامد کرزی همچنان هندوستان را دوست تاریخی افغانستان خوانده و از نریندرا مودی و مردم هندوستان بابت کمک ها و مساعدت شان با مردم افغانستان تشکر کرده است.

در خبرنامه آمده است: «حامد کرزی نگرانی اش را از تنش های به میان آمده میان ایالات متحده امریکا و جمهوری اسلامی ایران ابراز داشته خواستار حل این معضل از راه گفتگو گردید و بر تأمین صلح و ثبات در منطقه بر مبنای عدم تشدد که آرمان مهاتما گاندی بود تاکید کرد.»

تنش ها میان ایالات متحده امریکا و ایران پس از آن اوج گرفت که جنرال قاسم سلیمانی قوماندان قوای قدس ایران در سیزده هم جدی در یک حمله هوایی نیروهایی امریکایی در میدان هوایی بغداد پایتخت عراق با پنج تن دیگر کشته شد و سپس ایران پایگاه های امریکا در عراق را هدف حملات موشکی قرار داد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement