خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"از حملۀ انفجارى در لغمان جلوگيرى شده و دو طالب در زابل به قتل رسیده اند"

"از حملۀ انفجارى در لغمان جلوگيرى شده و دو طالب در زابل به قتل رسیده اند"

Jan 16, 2020 - 14:29

کابل (پژواک، ٢٦ جدى ٩٨): رياست عمومى امنيت ملى مى گويد که از حملۀ انفجارى گروه طالبان در لغمان جلوگيرى نموده و همچنان در عمليات بالاى يک قرارگاه اين گروه در زابل، دو طالب را کشته اند.

در خبرنامه اى که از سوى اين رياست به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که نیروهای قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی، از یک حمله انفجاری گروه طالبان مسلح در ولایت لغمان جلوگیری نموده اند.

منبع نوشته است که شبکه مخفی گروه طالبان، ساعت ٧ صبح امروز مورخ ۲۶/۱۰/۱۳۹۸، موترسایکل مملو از مواد انفجاریه را در چوک عبدالله جان شهر مهترلام مرکز ولایت لغمان جاسازی نموده بودند و قصد داشتند تا با انفجار دادن این واسطه، یک بار دیگر مردم بی گناه را به خاک و خون بکشانند، که خوشبختانه این پلان شوم شان توسط نیروهای عملیاتی ریاست عمومی امنیت ملی، کشف و خنثی گردید.

از سوى ديگر، اين رياست ميگويد که نیروهای قطعات خاص ریاست عمومی امنیت ملی، عملیات هدفمند را بالای قرارگاه گروه طالبان در قریه لغری ولسوالی شهر صفاى ولایت زابل، راه اندازی نموده است.

منبع خاطر نشان ساخته است که در نتیجه این عملیات، دو طالب بشمول قوماندان نجیب از جمله سرگروپان گروه طالبان مسلح که در قریه لغری ولسوالی شهر صفاى ولایت زابل در طرحریزی و سازماندهی حملات انفجاری، تهاجمی و تروریستی بالای پوسته های امنیتی سهم فعال داشت، از بین رفته است.

منبع گفته است که پس از ختم عملیات دومیل سلاح خفیف، یک پایه مخابره، یک عدد بیرق طالبان، یک عراده موترسایکل و وسایل نظامی، به دست نیروهای شامل عملیات افتاده و یک باب قرارگاه دشمن، کاملاً تخریب گردیده است.

اما طالبان مسلح، تاکنون در مورد اين دو رويداد چيزى نگفته اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement