خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شاهين: گفتگوى طالبان با امریکا روی امضای توافقنامۀ صلح ادامه دارد

شاهين: گفتگوى طالبان با امریکا روی امضای توافقنامۀ صلح ادامه دارد

Jan 17, 2020 - 11:28

کابل(پژواک،۲۷جدی ۹۸): دفتر سياسى طالبان میگوید که گفتگو روی امضای توافقنامۀ صلح افغانستان و مراسم امضای آن، میان هیات مذاکره کنندۀ این گروه و هیات امریکایی در دوحه جریان دارد.

سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، شام دیروز در صفحه تویترش نگاشته است که  گفتگو ها از دو روز پیش میان هیات امریکایی به رهبری زلمی خلیلزاد نماینده ويژۀ وزارت خارجه امریکا با هیات این گروه به رهبری ملا عبدالغنى برادر، معاون سیاسی این گروه در دوحه پایتخت قطر آغاز شده است.

موصوف، گفتگوهای دو روزه در مورد امضای توافقنامه صلح را مثمر خوانده و گفته است که تا چند روز دیگر، این مذاکرات ادامه پیدا می کند.

این در حالی است که دیروز شاه محمود قریشی وزیر خارجۀ پاکستان، از آماده گی های طالبان برای کاهش خشونت ها خبر داده بود.

وی توافق گروه طالبان را برای کاهش خشونت ها گامی به سوی توافق صلح در افغانستان دانسته بود.

 قابل ذکر است که دیروز عبدالسلام رحیمی وزیر دولت در امور صلح، در مورد کاهش خشونت ها گفته بود که مردم افغانستان کاهش خشونت نه، بلکه آتش‌ بس می‌ خواهند و کاهش خشونت برای مردم افغانستان معنى ندارد.

این در حالی است که از حدود یک سال به این طرف، گفتگوهای صلح میان نماینده گان طالبان و ایالات متحدۀ امریکا، به گونۀ وقفه یی جریان دارد و با آنکه گزارش هایی از پیشرفت ها در این گفتگوها منتشر شده، تا حال به توافق نهایی دست نیافته اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement