خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

صدیقی: آتش بس یگانه راه رسیدن به يک صلح پایدار است

صدیقی: آتش بس یگانه راه رسیدن به يک صلح پایدار است

Jan 17, 2020 - 13:12

کابل(پژواک،۲۷جدی ۹۸): حکومت می گوید که تامین آتش بس، یگانه راه رسیدن به یک صلح پایدار و با عزت است که خواست مردم و دولت جمهوری اسلامی افغانستان میباشد.

صدیق صدیقی سخنگوی رییس جمهور، امروز در پیامی در صحفه تویترش نوشته است که صلح برای دولت، مردم افغانستان و متحدین بین المللی در اولویت قرار دارد.

وی نگاشته است: «تامین آتش بس، یگانه راه برای رسیدن به یک صلح پایدار و با عزت که خواست مردم و دولت جمهوری اسلامی افغانستان است، می باشد.»

به گفته صدیقی، هر طرحی که در آن آتش بس به حیث یک قدم اساسی مطرح شود، مورد پذیرش مردم و دولت قرار خواهد گرفت.

این درحالی است که سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، شام دیروز در صفحه تویترش نگاشته است که  گفتگوها از دو روز پیش، میان هیات امریکایی به رهبری زلمی خلیلزاد نماینده ويژۀ وزارت خارجه امریکا با هیات این گروه به رهبری ملا عبدالغنى برادر، معاون سیاسی این گروه در دوحه پایتخت قطر آغاز شده است.

موصوف، گفتگوهای دو روزه در مورد امضای توافقنامه صلح را مثمر خوانده و گفته است که تا چند روز دیگر، این مذاکرات ادامه پیدا می کند.

این در حالی است که از حدود یک سال به این طرف، گفتگوهای صلح میان نماینده گان طالبان و ایالات متحدۀ امریکا، به گونۀ وقفه یی جریان دارد و با آنکه گزارش هایی از پیشرفت ها در این گفتگوها منتشر شده، تا حال به توافق نهایی دست نیافته اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement