خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

«اگر براى سرک غور بودجه اختصاص نيابد، بودجه مالى ١٣٩٩ را تصويب نمى کنيم»

«اگر براى سرک غور بودجه اختصاص نيابد، بودجه مالى ١٣٩٩ را تصويب نمى کنيم»

Jan 18, 2020 - 16:40

کابل(پژواک، ۲۸ جدی ۹۸): نماینده گان حوزه غرب در ولسى جرگه، با انتقاد از عدم قيرريزى شاهراه غور-هرات -کابل، انتقاد کردند و خواستار اختصاص بودجه برای قیرریزی آن شدند.

غلام فاروق مجروح نماینده مردم هرات در ولسی جرگه، امروز در يک نشست خبری در ساختمان شورای ملی گفتند که اين نشست، به هدف دفاع از حق مشروع شهروندان ولايت غور برگزارشده است.

وی، ولایت غور را از مهمترین ولایت های افغانستان عنوان کرده، گفت که با تاسف تاکنون شاهراه غور-هرات قیرریزی نشده است.

موصوف، با تاکید بر اینکه قیرریزی سرک این ولایت، باید در بودجه ۱۳۹۹ گنجانیده شود، گفت که باید تبعیص از میان برداشته شود؛ تا مردم به حق مشروع شان برسند.

هچنان گل زمان نايب نماينده غور در ولسى جرگه گفت که براى سرک هاى ولايت غور، بايد بودجه اختصاص داده شود.

وى علاوه کرد که اگر اين خواست آنان پذيرفته نشود، دست به اعتراضات مدنى خواهند زد.

اعضاى اين نشست گفتند در صورت عدم اختصاص بودجه به سرک غور، بودجه مالی سال ۱۳۹۹ را تصویب نمى کنند.

جنرال احمد خان غوری مشاور مردمی رئیس جمهور که در این نشست حضور داشت، با اشاره به وضعیت خراب سرک غور، گفت که مردم مظلوم این ولایت، از همه امکانات محروم اند و هیچ توجهی به آنان صورت نگرفته است.

در قطعنامه ای که از سوی آنان به خوانش گرفته شد، آمده است که طی ۱۸ سال گذشته، یک متر سرک شاهراه غور- هرات قیر نشده است و باید هزینه مورد نیاز به این سرک، شامل بودجه سال مالی ۱۳۹۹ شود.

در بخشى ازاين قطعنامه آمده است که از تبعیص علیه ولایت های محروم جلوگیری گردد؛ در غیر آن مردم حرکات مدنی را در نقاط مختلف راه اندازی خواهند کرد.

اين درحاليست که میر رحمان رحمانی رئیس ولسی جرگه، در جلسه امروز با اشاره به کم توجهی مسئولان ذیربط در پروژه های عام المنفعه ولایت غور، گفت که کمیسیون مالی و بودجه، باید در این خصوص توجه کند.

وی، از اعضای ولسی جرگه خواست که مشکلات و اعتراضات شان را در خصوص پروژه هاى ولايات شان، با کمیسیون مالی و بودجه طی سه روز آینده شریک کنند؛ تا به آن توجه صورت بگیرد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement