خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

حکومت: اگر طالبان پشنهاد آتش را نپیذیرند تلاش های صلح بی نتیجه خواهد بود

حکومت: اگر طالبان پشنهاد آتش را نپیذیرند تلاش های صلح بی نتیجه خواهد بود

Jan 18, 2020 - 18:52

کابل (پژواک، ۲۸ جدی ٩٨): سخنگوی رئیس جمهور میگوید که تا هنوز در مورد آتش بس و کاهش خشونت هیچ پیشرفت صورت نگرفته است و اگر طالبان پشنهاد آتش بس را نپذیرند، تلاش های صلح بی نتیجه خواهد بود.

صدیق صدیقی سخنگوی رئیس جمهور امروز در یک نشست خبری در کابل گفت که آتش بس، صلح باعزت و پایدار تقاضای مردم و دولت است. از آغاز آتش بس حکومت و مردم افغانستان بالای آتش بس تاکید کرده؛ اما تا هنوز جواب مثبت را بدست نیاورده است.

به گفتۀ وی، در کنار اینکه برای مردم افغانستان کاهش خشونت تعریف نشده است، آنها خواهان کاهش خشونت نه، بل خواهان از بین بردن خشونت و تامين صلح سراسری و آتش بس اند.

صدیقی میگوید: "جنگ و ادامه جنگ به نفع مردم نیست و هر طرحه که آتش بس در آن به حیث گام اساسی مطرح شود، برای مردم و دولت قابل قبول است."

وی ابراز امیدواری کرد که هیئت طالبان پس از مشوره با رهبران خود پشنهاد آتش بس را پذیرفته باشد و برای مذاکرات بین الافغانی با حکومت افغانستان آماده خواهند شد.

وی می افزاید: "اگر طالبان پشنهاد آتش بس را نپذیرند، تلاش های صلح بی نتیجه به پایان خواهد رسید."

سخنگوی حکومت این اظهارات را در حال مطرح میکند که سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر روز گذشته در صفحۀ تویترش نگاشته بود که دو روز قبل با جانب امریکا پیرامون توافق صلح بحث کرده است.

مذاکرات دور دوم بین امریکا و طالبان پس از آن در قطر به تعویق افتاده شد که طالبان بالای مرکز بزرگ امریکا در بگرام حملۀ گروهی انجام دادند. زلمی خلیلزاد نمایندۀ خاص امریکا پس از این حمله از طالبان خواست که با رهبران خود در خصوص آتش بس مشوره نمایند.

خلیلزاد از چندین هفتۀ بدینسو در قطر است؛ اما تا هنوز جواب طالبان را بدست نیاورده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement