خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شهروندان هرات از افزايش قيمت گاز مايع شکايت دارند

شهروندان هرات از افزايش قيمت گاز مايع شکايت دارند

Jan 18, 2020 - 18:46

شهرهرات (پژواک، ٢٨ جدى ٩٨): شهروندان هرات، از افزايش قيمت گاز نگران اند؛ زيرا دريک ماه گذشته قيمت يک کيلوگاز مايع دراين ولايت، بيش از ٣٣ درصد افزايش يافته است.

شمارى از شهروندان هرات، در مصاحبه هاى جداگانه با آژانس خبرى پژواک مى گويند که با سرد شدن هوا، قيمت گاز مايع نيز افزايش يافته است.

به اساس بررسى هاى پژواک از برخى نواحى شهر هرات، در اواخر ماه قوس سال روان، قيمت يک کيلوگاز مايع ٤٥ افغانى بود؛ اما امروز ٢٨ جدى يک کيلوگاز مايع ٦٠ افغانى به فروش مى رسد. 

 شهروندان ميگويند که تاجران از سرمای زمستان استفادۀ سوء میکنند، حکومت به کنترول قيمت ها توجه ندارد.

عبدالاحمد یک تن از باشندگان شهرهرات، به آژانس خبرى پژواک گفت: "متاسفانه هر روز قیمت گاز افزایش می یابد، تجار از سردى هوا استفادۀ سوء مى کنند؛ اما حکومت هیچ توجهی ندارد."

به گفتۀ وى يک ماه قبل قيمت يک کيلوگاز مايع ٤٥ افغانى بود؛ اما امروز يک کيلوگاز مايع را ٦٠ افغانى خريدارى کرده است.

موصوف از حکومت مى خواهد که جلو اضافه ستانى تجار و دکانداران را بگيرد.

غلام محبوب یک تن دیگر از شهروندان هرات گفت: " وقتى که هوا سرد مى شود، قیمت گاز حتما بالا مى رود و کسی هم نیست که از این فروشندگان بپرسد که چرا قیمت میفروشند؟"

وى نيز افزود که يک ماه قبل قيمت يک کيلوگاز مايع ٤٥ افغانى بود و امروزبه ٦٠ افغانى رسيده است.

موصوف از افزايش بهاى گاز مايع نگران است واز اداره محلی هرات می خواهد که برای فروشندگان گاز، قیمت تعيین کند و از بازار نظارت داشته باشد.

پرچون فروشان گاز مايع ميگويند که ما از شرکت ها گاز را به قيمت بلند خريدارى مى کنيم، مجبور هستيم که به قيمت بلند بفروشيم.

سعید محمد یک تن از گاز فروشان به پژواک گفت:" گناه ما نیست ما گاز را قیمت خریداری میکنیم و مجبورهستیم بخاطر کرایه دکان و مالیه دادن، دو یا سه افغانی فایده بگیریم."

حکومت ميگويد که هيتى به منظور کنترول قيمت ها تعيين شده است.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات گفت که به دلیل شکایات شهروندان، هیاتی به منظور کنترول قیمت فروش مواد سوختی تشکیل شده است.

او افزود: "کمیسیونی متشکل از اداره های مختلف تشکیل شده است و از قیمت بازار کنترل می کند و قیمت نیز برای فروشنده گان تعيین شده است که براساس آن، برای شرکت های گاز فی کیلو ٥١ افغانی و دکانداران گاز، ٥٥ افغانی بفروشند."

موصوف گفت که با متخلفين برخورد قانونى خواهد شد.

قابل ذکر است که گاز مايع در نواحى مختلف شهر هرات به قيمت هاى متفاوت به فروش مى رسد، آژانس خبرى پژواک از نواحى مختلف اين ولايت که مصاحبۀ هاى را انجام داده، طى يک ماه گذشته در قيمت هرکيلوگاز مايع ١٥ تا ٢٠ افغانى افزايش به عمل آمده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement