خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

معاون وزارت خاجۀ امریکا برای مذاکرات صلح افغانستان وارد پاکستان شده است

معاون وزارت خاجۀ امریکا برای مذاکرات صلح افغانستان وارد پاکستان شده است

Jan 20, 2020 - 15:08

 

کابل (پژواک، ۳۰ جدی ۹۸): در مراحل اخیر تلاش ها در مورد صلح افغانستان، خانم الیس ویلز معاون وزارت امور خارجۀ امریکا، وارد پاکستان شده است.

در یک خبرنامۀ نشر شده بتاریخ ۳۰ جدی از طرف سفارت امریکا در اسلام آباد، آمده است که خانم ویلز، روز گذشته در سفر رسمی چهار روزه، به اسلام آباد آمده است.

منبع افزوده است که وی در مورد روابط هر دو کشور، با بعضی از مقامات بلند رتبه پاکستان صحبت خواهد کرد.

اما منابع دیپلماتیک در پاکستان می گویند که هدف اصلی سفر خانم ویلز، آخرين مشوره ها در مورد صلح افغانستان است.

وی در حالی به اسلام آباد سفر کرده است که گفته ها بین طالبان و امریکا در قطر، به مراحل آخر رسیده است، و منابع می گویند که در چند روز آینده، بین آنها توافقنامه امضا خواهد شد.

از طرف دیگر منابع می گویند که با امضا کردن توافقنامه بین امریکا و طالبان، مذاکرات بین الافغانی آغاز می شود و در این بخش، نماینده ویژۀ جرمنی هم تلاش های خود را سرعت داده است.

گفته می شود که مذاکرات بین الافغانی در جرمنی می شود و نماینده ویژۀ این کشور برای افغانستان، روز گذشته در نشست با مشاور امنیت ملی افغانستان؛ برای ميزبانی مذاکرات بین الافغانی ابراز خوشی کرده است.

معاون وزارت امور خارجه، در حالی به اسلام آباد رفته است که شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه این کشور، چند روز پیش با مایک پومپیو وزیر امو خارجۀ امریکا در واشنگتن، در رابطه به صلح افغانستان صحبت کرده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement