خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ایتالیا به حضور و کمک‌های خود برای افغانستان ادامه می‌دهد

ایتالیا به حضور و کمک‌های خود برای افغانستان ادامه می‌دهد

Jan 22, 2020 - 18:15

کابل (پژواک، ٢ دلو ٩٨): وزير دفاع ايتاليا در جريان سفرش به افغانستان، در ديدار با داکتر عبدالله رئيس اجرائيه اظهار داشت که کشورش، به حضور و کمک‌های خود به افغانستان ادامه می‌دهد.

در يک خبرنامه که از طرف رياست اجرائيه منتشر شده، آمده است که داکتر عبدالله عبدالله رئيس اجرائيه، بعد از ظهر امروز با لورینزو گورینی وزیر دفاع ایتالیا، در دفتر کارش در قصر سپیدار ملاقات کرد.

منبع افزوده است که رئيس اجرائيه تشریف آوری گورینی و هیات همراه وی را به افغانستان خیرمقدم و خوش آمدید گفته افزود که ایتالیا از دوستان و متحدان دیرین افغانستان است و روابط میان دو کشور را نیک و حسنه خواند.

رئيس اجرائيه کشور همچنان در ادامه صحبت‌های خود از کمک‌ها و حضور ایتالیا در افغانستان تشکر و قدردانی نموده علاوه کرد، که ایتالیا نیروهای نظامی افغانستان را در بخش‌های مختلف کمک می‌کند. نیروهای دو کشور، مشترکا علیه دهشت‌افگنی برای تأمین صلح منطقوی و جهانی مبارزه‌ کرده‌اند.

عبدالله  گفت ايتاليا در بخش زیرساخت ها، برنامه‌های توسعوی، فرهنگی و رسیدگی به مهاجران و بی‌جاشدگان، با حکومت و مردم افغانستان همکاری می‌نماید.

وزیر دفاع ايتاليا با تشکر از رئيس اجرائيه کشور، افغانستان را از دوستان نزدیک ایتالیا خواند و از ادامۀ حضور و کمک‌های کشورش برای افغانستان در چوکات ناتو اطمینان داد.

گورینی، در ادامه صحبت‌های خود افزود که به افغانستان آمده است تا  از نزدیک وضعیت را ارزیابی نماید و با نیروهای ناتو و مسئولان نظامی افغانستان، دیدار کند.

در این دیدار، دو طرف همچنان در باره انتخابات ریاست جمهوری، تلاش‌ها برای دست‌یافتن به صلح و روابط منطقوی افغانستان بعد از تنش‌های اخیر، بحث و تبادل نظر کردند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement