خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

برای بیش از یکهزار بیجاشده و بی بضاعت در فاریاب پول نقد توزیع شد

برای بیش از یکهزار بیجاشده و بی بضاعت در فاریاب پول نقد توزیع شد

Jan 22, 2020 - 15:33

ميمنه(پژواک،۲ دلو  ۹۸): منابع محلی در ولایت فاریاب، از توزیع پول نقد برای بیش از یک هزار بیجا شدۀ جنگ و خانوادۀ بی بضاعت، خبر می دهند.

نقیب الله فایق والی فاریاب، به آژانس خبرى پژواک گفت که براى ٥٧٤ خانوادۀ بيجا شده هريک ٦٦٣٠ افغانى و براى ٤٧١ خانوادۀ بى بضاعت هر خانواده ٣٣١٥ افغانى پول نقد توزيع شد.

موصوف افزود که پول متذکره، از طریق موسسۀ حمایت اطفال برای تامین ضروریات زمستانی توزیع گردیده است.

وی افزود که، ماه گذشته نیز برای ۹۷۸ خانواده متضرر حوادث، به هر خانواده ۱۴۵۰۰ افغانی از جانب موسسه حمایه اطفال مساعدت شده بود.

غلام فاروق محمدی ريیس اداره امور مهاجرین وعودت کننده گان فاریاب گفت که خانواده هايی که امروز کمک را دریافت کردند، از اکثر ولسوالی هاى این ولایت بیجا شده و در شهر میمنه و قسمتی از ولسوالی پشتونکوت مسکن گزیده اند.  

وی افزود که این خانواده های جنگ زده و بیجا شده، با همکاری حمایه اطفال سروی گردیده بودند.

مسئووین دفتر حمایۀ اطفال فاریاب نیز می‌گویند که  این کمک‌ها از پروژه مصئونیت غذایی این دفتر توزیع شده و در آینده نیز ادامه می یابد.

عبدالخلیل یکی از ببجا شده گان جنگ از ولسوالی المار اين ولايت که در ناحیه هشتم شهر میمنه سکونت دارد، از دریافت کمک نقدی خرسندی کرد.

اما او افزود که این کمک ها نیازمندی خانواده ۸ نفری او را در فضای سرد زمستان تکافو نمی کند؛ باید حکومت و موسسات، مشکل مهاجرین و بیجا شده گان را درک کنند که همه دار و ندار شان را از دست داده و در خانه های سرد و محقر زندگی می کند.

اما والی فاریاب تاکید کرد که این کمک ها به گونه قسط وار در جریان زمستان، به خانواه های مذکور ادامه خواهد یافت.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement