خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

معترضين درغور، دروازه هاى تمام دواير دولتى را بستند

معترضين درغور، دروازه هاى تمام دواير دولتى را بستند

Jan 22, 2020 - 11:47

فيروزکوه (پژواک، ٢ دلو ٩٨): صدها تن از باشنده گان غور، در اعتراض به عدم توازن در بودجۀ سال مالى ١٣٩٩، دروازه هاى تمام دواير دولتى به شمول مقام ولايت را بستند.

اين اعتراض کننده ها که تعداد شان به ١٠٠٠ تن مى رسيد، حوالى ساعت ٧ صبح امروز به اعتراضات شان آغاز کردند و به نوبت دروازه هاى تمام دواير دولتى اين ولايت را بسته کردند.

اعتراض کننده گان مى گويند که در حال حاضر، اکثر سرک هاى اين ولايت خراب است و هنوز هم باشنده گان اين ولايت، به انرژى برق دسترسى ندارند.

محمد احمدی باشندۀ شهر فيروزکوه و يک تن از معترضان، به آژانس خبرى پژواک گفت: "بارها صدا بلند کرده ایم، صدای ما را کس نشنیده است. اميتو که دروازه ها را بسته کرداه ایم، دیگر اجازه کار نمیتيم و نماینده وزارت مالیه را در غور اجازه نمیتیم و حتا حاضریم خود را آتش بزنیم و حق خود را بگیریم."

حیدر خیرخواه، يکى دیگر از معترضان گفت: "حکومت همیشه به حق مردم ما جفا کرده. حق مردم ما را نداده. امروز حاضریم که دیگر حکومت را به رسمیت نشناسیم و نماینده های آنان را قبول نداریم."

با این حال،غلام ناصر خاضع والی غور نیز گفت که آنان بارها خواسته های برحق مردم غور را با مرکز در جریان قرار داده اند؛ اما صدای این مردم همیشه نادیده گرفته شده است.

او افزود که حتا شب گذشته، همه مقامات مرکزی را در جریان قرار داده اند؛ اما هنوزهم صدای عدالت خواهی مردم را نشنیده اند.

طرح بودجه سال مالى ١٣٩٩، یکماه پیش برای تصویب به مجلس نماینده گان فرستاده شد و امروز چهارشنبه، با اکثریت آرا به تصویب رسید.

در این سند، مجموع بودجه سال ١٣٩٩ هجری خورشیدی ٤٢٨ میلیارد و ٣٨٠ میلیون افغانی مى باشد، که ٢٨٩ میلیارد آن بودجه عادی و ١٣٩ میلیارد و ٢٧٩ میلیون آن، بودجه توسعوى است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking