خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

براى حمايت از پروسۀ صلح افغانستان گروه بین‌المللی ایجاد می‌گردد

براى حمايت از پروسۀ صلح افغانستان گروه بین‌المللی ایجاد می‌گردد

Jan 23, 2020 - 11:06

کابل (پژواک، ٣ دلو ٩٨): به اساس حکم رئیس جمهور براى تقویت اجماع بین‌المللی روی صلح و انسجام و هماهنگی تلاش‌های بین‌المللی در این راستا، گروه بین‌المللی حمایت از روند صلح ایجاد می‌گردد.

در يک خبرنامه که از طرف وزارت دولت در امور صلح منتشر شده، آمده است که در گروه بین‌المللی حمایت از روند صلح افغانستان، وزارت دولت در امور صلح به نمایندگی از حکومت، رهبری این گروه را به عهده دارد. همچنین امور دارالانشای این گروه، از سوی این وزارت پیش برده می‌شود.

منبع افزوده است که از همین رو، نشست‌های مشورتی مقام وزارت دولت در امور صلح، با همکاران بین‌المللی، به منظور ایجاد گروه بین‌المللی حمایت از روند صلح افغانستان، آغاز شده است.

طبق یک خبر دیگر عبدالسلام رحیمی نماینده خاص رئیس‌جمهور و وزیر دولت در امور صلح، با الکساندر مانتیسکی سفیر روسیه در کابل، به منظور تبادل نظر روی ایجاد گروه بین‌المللی حمایت از روند صلح افغانستان دیدار نمود.

وزیر دولت در امور صلح، در این دیدار گفت که گروه بین‌المللی حمایت از روند صلح، بنا به هدایت رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در راستای تقویت اجماع بین‌المللی روی صلح و انسجام، تلاش‌های بین‌المللی در این راستا ایجاد می‌گردد.

سفیر روسیه، از ایجاد گروه بین‌المللی حمایت از روند صلح افغانستان، استقبال نمود و آن را یک گام مؤثر در راستای انسجام فعالیت‌های بین‌المللی خواند.

در گروه بین‌المللی حمایت از روند صلح افغانستان، وزارت دولت در امور صلح، به نمایندگی از حکومت، رهبری این گروه را به عهده دارد. همچنین امور دارالانشای این گروه از سوی این وزارت پیش برده می‌شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement