خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دو طالب مسلح در جوزجان بازداشت شدند

دو طالب مسلح در جوزجان بازداشت شدند

Jan 23, 2020 - 15:38

شبرغان (پژواک، ۳ دلو ۹۸): سخنگوی والی جوزجان، از بازداشت دو طالب مسلح به شمول یک تن از کارکنان گمرک آنان در این ولایت خبر می دهد؛ اما سخنگوی طالبان این خبر را بی اساس می داند.

معروف آذر سخنگوی والی ولایت جوزجان گفت که دو تن یادشده، از سوی منسوبین امنیت ملی صبح امروز زمانی بازداشت شدند که از ولسوالی آقچه، قصد سفر به طرف کابل را داشتند.

به گفته او یک تن از بازداشت شده گان، نصرالله به اسم مستعار«هجران» باشنده قریه چوپان شهید ولسوالی منگجک این ولایت؛ و شخص دومی بازداشت شده، عزت الله مشهور به «میوندی» باشنده اصلی ولایت کندهار است و سکونت فعلی اش در کویته پاکستان می باشد.  

او افزود که میوندی، در بخش گمرکات طالبان در پوسته شاهمیرزا در این ولایت، از وسایط نقلیه باربری اخاذی می نمود و نصرالله در چندین عملیات طالبان، برضد نیروهای دولتی دخیل بوده است.

میوندی در ویدیوهای ثبت شده از این دو تن گفته است که در کویته پاکستان، به رفتن به صف طالبان تشویق شده، نخست در قندهار و بعد از مدتی در جوزجان، در بخش گمرکات طالبان به حیث آشپز کار می کرد و امروز، حین رفتن به کویته بازداشت شده است.

او افزود که طالبان در گمرک یادشده، روزانه تا شش صد هزار افغانی عاید دارند.

نصرالله "هجران" گفت که سه سال پیش، برای خشاوه بته های تریاک، به ولسوالی چمتال ولایت بلخ رفت و درآنجا با طالبان مسلح همکاری اش را آغاز کرد و در عملیات بر ضد نیروهای دولتی شرکت کرد.

اما افزود: «پس ازسه سال کار با طالبان، با آنها مقاطعه کردم و پدرم برایم زن گرفت و من می خواستم به طرف ایران بروم که در چک پاینت ولسوالی فیض آباد، نیروهای امنیتی دستگیرم کردند و اکنون درقید آنها قرار دارم.»

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان، در یک پیام دستگیری دو تن ازافراد شانرا تکذیب کرده و گفته است که در ترکیب گروه طالبان، چنین افرادی وجود ندارند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement