خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سه نيروى امنيتى و يک فردملکى در فارياب کشته شدند

سه نيروى امنيتى و يک فردملکى در فارياب کشته شدند

Jan 23, 2020 - 15:03

محمود راقى، ميمنه (پژواک، ٣ دلو ٩٨): منابع محلی در ولایات فاریاب و کاپيسا می گویند که در سه رويداد جداگانه در اين ولايات، سه منسوب امنيتى و دو فرد ملکى کشته شده و دو تن از نيروهاى امنيتى زخم برداشته اند.

يک منبع معتبر که نخواست نامش در گزارش ذکر گردد، به آژانس خبرى پژواک گفت: "ساعت ۶:۲۰ شب گذشته، یک تانک هاموی مربوط کندک دوم لوای اول، در شرق بازار ولسوالی خواجه سبزپوش، با ماین ضد وسایط برخورد نموده تخریب گردید، که در نتيجه سه تن به شمول وحیدشاه رئيس ارکان کندک، جان باختند و دو تن دیگر زخم برداشتند."

موصوف افزود که در انفجار اين ماين، یک تانک هاموی نيروهاى امنيتى نيز تخریب و سه دکان حریق گردیده است.

وى گفت که به تعقیب این رویداد، درگیری شديد ميان نيروهاى امنيتى و طالبان صورت گرفت، که در نتیجه یک جوان ۱۶ ساله به نام غیب الله، به اثر اصابت مرمی دهشکه نیروهای دولتی کشته شد، سه دکان حریق گردید و چندین باشندۀ محل توسط نیروهای امنیتی، از خانه های شان بازداشت شدند.

عبدالله معصومی ولسوال خواجه سبزپوش، تلفات نیروهای اردوی ملی، تخریب تانک و حریق دکان ها را تایید کرد؛ اما در مورد ارقام وضاحت نداد.

عبدالکریم یورش مسئول مطبوعات پولیس فاریاب، برخورد تانک با ماین را تایید نموده گفت که در مورد تلفات اطلاع ندارد.    

وى افزود که پس از انفجار، مخالفین نيروهاى امنيتى، به درگیری پرداختند و در نتیجه اصابت مرمی طالبان، یک جوان جان باخته و سه دکان آتش گرفته است.

یک متنفذ محل گفت که نیروهای امنیتی، جوان را در اتاق خوابش کشته و سه تن به شمول برادر مقتول را با خود برده بودند که ساعت ۱۰ برادرش از قید رها شد تا به مراسم جنازه شرکت کند؛ اما دو تن هنوز در نزد اردوی ملی است.

طالبان مسئولیت انفجار ماین را به عهده گرفته اند.

همچنان به اساس يک خبر ديگر، در یک حملۀ مسلحانه یک زن ۶۰ساله در ولایت کاپیسا جان باخته است.

عبدالشایق شورش سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت کاپیسا، به پژواک گفت که این رویداد، ساعت ٧ شب گذشته در ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا رخ داده است.

وى افزود که این رویداد، زمانی رخ داده که یک موتر نوع کرولا با پنج تن از سرنشینانش، حین آمدن از کابل به کاپیسا، در قریه توغک ولسوالی نجراب این ولایت، مورد تیراندازی افراد مسلح ناشناس قرار گرفته است.

به گفتۀ موصوف، در نتیجۀ این حمله مسلحانه، یک‌ زن ۶۰ ساله جان باخته و به دیگر سرنشینان این موتر آسیب نرسیده است.

به گفته وی؛ علت وانگیزۀ این رویداد روشن نیست؛ پولیس برای پیدا کردن چگونگی این رویداد، بررسی هایش را آغاز کرده است.

درهمین حال، محمد حسین سنجنی ریيس شورای ولایتی کاپیسا، با تايید این رویداد گفت که این حمله مسلحانه ازسوی گروه دزدان صورت گرفته است، زمانى که دزدان مسلح، موترنوع کرولا را میخواستند توقف دهند، توقف نکرده بالایش تیراندازی کرده اند.

وی افزود که دراین حمله مسلحانه، به کس دیگری آسیب نرسیده است. به اساس گفته های وی؛ دوتن از گروه دزدان مسلح، توسط نیروهای پولیس بازداشت شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement