خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نظرسنجی: از ٥٤ هزارتن، ۸۶ فیصد شان با برکناری جنرال سعادت مخالفت کرده اند

نظرسنجی: از ٥٤ هزارتن، ۸۶ فیصد شان با برکناری جنرال سعادت مخالفت کرده اند

Jan 23, 2020 - 16:44

کابل (پژواک، ٣ دلو ٩٨): در نظرسنجی آژانس خبری پژواک پیرامون برکناری ستر جنرال خوشحال سعادت معاون امنیتی وزارت امور داخله، ۵۴ هزار تن اشتراک ورزیده اند، که ۸۶ درصد آنها با برکناری وی مخالفت نشان داده اند.

ستر جنرال خوشحال سعادت معاون امنیتی وزارت امور داخله، هفتۀ قبل بر اساس حکم رئیس جمهور، از وظیفه برکنار شد و به عوض وی، جنرال صبور قانع به این سمت گماشته شد؛ این کار باعث واکنش تند و گستردۀ مردم در شبکه های اجتماعی گردیده است.

آژانس خبری پژواک، در صفحۀ فيسبوک از مردم در مورد برکناری جنرال سعادت نظرخواهى کرده بود.

به این پرسش، ۵۴ هزار تن جواب موافق و مخالف داده اند؛ از این میان ۸۶ درصد (۴۴ هزار) تن، با برکناری خوشحال سعادت مخالفت کرده اند؛ و ۱۴ درصد (هشت هزار تن)، با برکناری وی موافقت نشان داده اند.

همچنان بالای این پست آژانس خبری پژواک، ٢٦٠٠ تن تبصره کرده اند، ۳۲۰۰ تن لایک و ۲۵۸ تن دیگر، این پست را با دوستان خود شریک ساخته اند.

ضمناً بیش از ۳۰۰ هزار تن، این پست را مشاهده کرده اند.

همچنان آژانس خبری پژواک، در صفحۀ تویترش نیز از مردم در این خصوص پرسیده بود، که از جمع بیش از ۷۱۹ تن، حدود ۷۷ فیصد با برکناری سعادت، مخالف و بیش از ۲۲ تن موافق بوده اند.

حامیان آژانس خبری پژواک، بالای این پست تبصره های مختلف نگاشته اند. سید شینواری نگاشته است که در طول مدت ۱۸ سال گذشته، اولین مقام بود که با جرئت کامل در مقابل زورمندان اقدام کرد؛ خالیگاه وی بحران بزرگ را به میان خواهد آورد.

نصیر جاوید در این خصوص نگاشته است؛ اگر برای اصلاحات، به جنرال سعادت چوکی دیگر اساسی داده شود باز اقدام خوب است؛ اما اگر چنین کار صورت نگیرد باز اشتباه است.

رحیم الله ځاځی باز، در خطاب به رئیس جمهور نوشته است که برکناری جنرال سعادت، برایش قابل قبول نیست و ابراز امیدواری کرده است که بر سر وی معامله نکند.

احسان الله حیسنیار نگاشته است: "اگر رئیس جمهور به نظر ملت احترام دارد، در این سروی ۸۶ فیصد مردم با برکناری وی مخالفت کرده اند، پس باید به موقف خود باقی بماند."

اما جاوید مایار، با برکناری جنرال سعادت موافقت نشان داده و این فیصله را بجا خوانده است.

همچنان یک تن دیگر به نام انور حیات نیز با این حکم رئیس جمهور، موافق بوده و افزوده است که تغییر در ادارات یک اصل است.

وی ابراز امیدواری کرده است که به عوض جنرال سعادت، یک شخص مناسب به وظیفه گماشته شود.

جنرال خوشحال سعادت نیز پس از واکنش مردم در صفحۀ فيسبوکش در این مورد نگاشته است: "حدود یازده ماه به جیث معین امنیتی وزارت امور داخله ایفای وظیفه نمودم. مسئولیت خود را مطابق با خواسته های مردم، دستور رئیس جمهور و قوانین نافذۀ کشور در مقابل زورمندان، قانون شکنان و تروریستان با تعهد کامل ادا کردم. به گونۀ یک عسکر این خاک، به تصمیم اخیر رئیس جمهور و سرقوماندان اعلاى کشور احترام کامل دارم. امیدوارم که باعث قناعت مردم افغانستان گردیده باشد."

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement