خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"کام ایر"سالانه حدود دو هزار کودک مُبتلا به سوراخ قلب را رایگان به هند انتقال می دهد

"کام ایر"سالانه حدود دو هزار کودک مُبتلا به سوراخ قلب را رایگان به هند انتقال می دهد

Jan 26, 2020 - 14:44

کابل(پژواک، ۶ دلو ۹۸): به اساس موافقتنامۀ جمعیت هلال احمر افغانی و شرکت کام ایر، این شرکت سالانه نزدیک به دو هزار کودکی را که بیماری سوراخ قلب دارند، رایگان و پایوازان آنها را با ۵۰ درصد تخفیف، به هند انتقال می دهد.

این موافقتنامه، امروز میان میرویس اکرم معاون جمعیت هلال احمر افغانی و سلیمان عمر آمر تجارتی شرکت خصوصی هوایی کام ایر، در کابل امضا شد.

میرویس اکرم در مراسم امضای تفاهمنامه گفت که جمعیت هلال احمر افغانی، از ده سال به این سو ده هزار و ششصد کودک دچار بیماری سوراخ قلب را جهت تداوی به هند و چین فرستاده و تداوی شده اند.

این مقام جمعیت هلال احمر افغانی، علاوه کرد که در سال گذشته میلادی، حدود ۱۸۰۰ همچو کودک را به هند و حدود صد تن دیگر را به چین برای تداوی فرستاده است.

وی گفت قرار است که همه ساله، حدود دو هزار کودک مبتلا به بیماری سوراخ قلب به دو کشور یادشده برای تداوی فرستاده شود.

سلیمان عمر آمر تجارتی شرکت خصوصی کام ایر، گفت به اساس قراردادی که امروز با جمعیت هلال احمر افغانی امضا کرد، این شرکت تا سال ۲۰۲۳ کودکان مصاب به سوراخ قلب را که از سوی جمعیت هلال احمر به هند فرستاده می شوند، رایگان و یک، یک تن از پایوزان آنها را با پنجاه درصد تخفیف به آن کشور انتقال و پس به افغانستان برگردانند.

وی گفت که تکت رفت و آمد هندوستان- کابل کام ایر، ۳۲۰ دالر امریکایی می باشد.   

بر اساس معلومات داکتر سلیم بهره مند رئیس صحی جمعیت هلال احمر افغانی، در حال حاضر ۱۷۰۰۰ کودکی که دچار سوراخ قلب اند، در این جمعیت ثبت می باشند.

موصوف گفت که جمعیت هلال احمر، آن تعداد این کودکان را که در کابل تداوی می شوند، به شفاخانه های کابل معرفی می کند و کودکانی را که در کابل قابل تداوی نباشند، روى نوبت به هند و چین می فرستد. 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking