خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کمیسیون شکایات: دسته بندی اعتراض های استینافی تا آخر امروز پایان می یابد

کمیسیون شکایات: دسته بندی اعتراض های استینافی تا آخر امروز پایان می یابد

Jan 26, 2020 - 12:45

کابل(پژواک، ۶ دلو ۹۸): کمیسیون شکایات انتخاباتی می گوید که تا کنون، دسته بندی اعتراضات استینافی در ۲۰ ولایت تکمیل شده و ممکن تا آخر امروز پایان یابد.

محمد رضا فیاض معاون سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی، امروز به پژواک گفت که کار روی دسته بندی و بررسی شکايات استينافى به شدت جريان دارد.

وی افزود: «البته چنین نیست که ما در نخست تصنیف را خلاص کنیم و بعد وارد مرحله بررسی شویم، بلکه همزمان پس از پایان تصنیف، مرحله بررسی آغاز می شود و در برخی موارد، بررسی ها شروع شده است.»

موصوف گفت که کمیسیون در مرحله نهایی قرار دارد و به همین دلیل، روند با حساسیت به پیش می رود و ابعاد مختلف در نظر گرفته می شود.

کمیسیون شکایات انتخاباتی، پنج روز پیش روند رسیدگی به اعتراض های استینافی دسته های انتخاباتی را آغاز کرد، که این اعتراضات شامل آرای مشکوک، آرای غیربایومتریک، آرای خارج از زمان انتخاباتی، و تفاوت آرا و برخی موارد دیگر می باشند.

در این مرحله، نزدیک به ۶۳۰۰ اعتراض استینافی از سوی تکت های انتخاباتی به ثبت رسیده و کمیسیون مکلف است که تا ۱۵ روز به آن رسیدگی کند.

انتخابات ریاست جمهوری، در ششم ماه میزان سال روان برگزار شد؛ اما تاکنون که بیش از چهار ماه از آن زمان می گذرد، نتایج نهایی آن اعلام نشده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement