خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در حدود یک ماه گذشته ده ها هوتل، حمام، رستورانت و داش خشت پزی مسدود شده است

در حدود یک ماه گذشته ده ها هوتل، حمام، رستورانت و داش خشت پزی مسدود شده است

Jan 27, 2020 - 16:32

کابل (پژواک،۷ دلو ۹۸): کمیسیون مبارزه با آلودگی هوا در شهر کابل، در حدود یک ماه گذشته ده ها هوتل، حمام، رستورانت و داش خشت پزی را که از مواد سوخت غیرمعیاری استفاده می نمودند، مسدود کرده است.  

حکومت افغانستان، حدود یک ماه پیش، پس از افزایش شکایت ها از آلودگی هوا در کابل، برای مبارزه با آلودگی هوا، کمیسیونی متشکل از ادارۀ ملی حفاظت از محیط زیست، وزارت داخله، شاروالی کابل را تشکیل داد و این کمیسیون دست به برخی اقدامات زد.

این کمیسیون، مواد سوخت غیرمعیاری چون زغال سنگ، رابر و پلاستیک، ترانسپورت نامنظم شهری با موترهای کهنه، کیفیت پایین تیل‌، استفاده نکردن از دستگاه‌های تصفیه‌ دود در فعالیت‌ های دودزا، خامه بودن سرک‌ ها و کوچه ‌ها را از مهم‌ترین عوامل آلودگی هوا در شهر کابل می داند.   

شاه‌ زمان میوندی رییس اداره‌ ملی حفاظت از محیط زیست، در نشستی که امروز به اشتراک اعضای کمیسیون عالی مبارزه با آلودگی هوا در کابل برگزار شد، گفت که در جریان یک ماه گذشته، ۴۱۶ محل آلوده ‌کننده‌ هوا در شهر کابل، زیر نظارت قرار گرفته است.

او افزود که در این مدت ۱۳۶ حمام، هوتل، ریگریشن و غیره را به دلیل استفاده از مواد سوخت غیرمعیاری مسدود کرده اند.

میوندی گفت که ۱۵۸۴ عراده موتر در شهر کابل، تخلفات محیط زیستی داشتند و از این میان، ۳۹۸ عراده موتر دودزا، متوقف شده است.

منبع افزود که تلاش های این کمیسیون برای جلوگیری از آلودگی هوای شهر کابل ادامه دارد و قرار است، ده ها تن در پیوند به این موضوع به څارنوالی معرفی شوند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking