خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يک سرگروپ کليدى طالبان با محافظش در جوزجان کشته شد

يک سرگروپ کليدى طالبان با محافظش در جوزجان کشته شد

Jan 27, 2020 - 12:23

شبرغان (پژواک، ٧ دلو ٩٨): قوماندانى امنيۀ جوزجان، از کشته شدن يک سرگروپ کلیدی طالبان با محافظش و زخمى شدن چهارتن ديگر آنها خبر ميدهد؛ اما طالبان مى گويند که سرگروپ نه، بلکه افراد عادى آنها کشته شده است.

مل پاسوال شاه آغا شتاب آمرامنیت قوماندانی امنیه ولایت جوزجان، به آژانس خبرى پژواک گفت: "امرالدین و محافظش، صبح امروز در قریه مجید قدوق دشت لیلی ولسوالی خواجه دوکوه در یک کمین نیروهای پولیس کشته شدند و چهار همکار دیگر او زخم برداشتند."

وی افزود که امرالدین که گروپ ٢٠ نفری طالبان را رهبری می کرد، امروز قصد داشت تا گزمه های نیروهای امنیتی را در شاهراه شبرغان- میمنه مورد حمله قرار دهد.

به گفتۀ وى، فرد کشته شده قبلا به صفت قریه دار یکی از روستاهای شهرشبرغان، فعالیت اجتماعی داشت که سه ماه قبل، به طالبان پیوست و بیشتر درساحات دشت لیلی ولسوالی خواجه دوکوه و ولسوالی قوش تپه، فعالیت ضد دولتی داشت.

موصوف گفت که جسد این سرگروپ و محافظش، با سلاح و مهمات شان به دست نیروهای پولیس افتاده و اکنون وضعیت، در قریه مجید قدوق و شاهراه میمنه – شبرغان، حالت عادی خود را دارد.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در یک پیام کوتاه، کشته شدن دو تن از افراد شان را تایید کرده؛ اما گفته است که این افراد از سربازان عادی بودند و مسئولیت گروپ بزرگی را به عهده نداشتند.

وی در این پیام، از زخمى شدن افراد شان چیزی نگفته است.

این درحالیست که صبح دیروز در مسیر راه شبرغان- مزار نیز هفت تن از طالبان، ضمن حمله نیروهای قوای هوایی کشته شده بودند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement