خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تدابیر لازم در میدان هوایی کابل گرفته شده است

برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تدابیر لازم در میدان هوایی کابل گرفته شده است

Jan 29, 2020 - 18:58

کابل (پژواک، ٩ دلو ٩٨) : ادارۀ هوانوردى ملکى می گوید که برای جلوگیری از شیوع مرض ویروس کرونا، تدابیر لازم در میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی در کابل، گرفته شده است.

ویروس کرونا، اخیراً در کشور چین شیوع یافته و تاکنون جان حدود ١٤٠ تن را گرفته و بيش از پنج هزار نفر مصاب و در شفاخانه ها بستری گردیده است.

بر علاوۀ کشور چین، علائم این ویروس در ۱۵ کشور دیگر جهان (تایلند، ایالات‌متحده امریکا، استرالیا، سنگاپور، تایوان، مالیزیا، کوریای جنوبی، جاپان، فرانسه، ویتنام، نیپال، کانادا، کمبودیا، سریلانکا، امارات متحده عربى  و آلمان) نیز شناسایی گردیده است.

اداره هوانوردی ملکی در يک خبرنامه گفته است که به‌ منظور جلوگیری از شیوع ویروس متذکره از طریق مسافرین بین‌المللی به‌خصوص مسافرین کشور چین، در هماهنگی با وزارت صحت عامه، تمام تسهیلات مورد نیاز را برای تیم صحی فراهم ساخته است.

منبع افزوده است که این اداره مکان مناسب و مجهز با سیستم ایرکندیشن، میز و چوکی را در مقابل دروازه‌های ورودی ترمینال بین‌المللی که نقطه آغازین ورود مسافرین به ترمینال می‌باشد و همچنین اتاق جهت قرنطین مبتلایان به ویروس کرونا، در اختیار تیم صحی قرار داده است.

در خبرنامه آمده است که وزارت صحت عامه که مستقیماً مسئول ارائه خدمات صحی و جلوگیری از انتشار ویروس‌ها می‌باشد، برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تیم صحی را در میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی توظیف نموده، و این تیم موظف است تا مسافرین بین‌المللی؛ به‌خصوص مسافرین را که از کشورهايی که اثر ویروس متذکره در آنجا دیده‌شده است مواصلت می‌ورزند، شناسایی نموده و بدون ضیاع وقت به شفاخانه انتانی انتقال می‌دهند.

از جانب ديگر، دفتر سازمان صحى جهان در افغانستان گفته است تا کنون در افغانستان هیچ واقعه وایروس جدید کرونا ثبت نشده است.

منبع افزوده است که وزارت صحت عامه، با سازمان صحی جهان و سایر همکاران، یک کمیته اضطراری ساخته اند. این کمیته در مطابقت با مقرره بین المللی صحت، فعالیت های آمادگی و جوابگویی را سرعت بخشیده ودر عین حال بالای یک پلان ملی برای بهبود آمادگی و فعالیت ها کار میکند.

در خبرنامه سازمان صحى جهان آمده است که در این سلسله، معاینه مسافرین در میدان هوایی بین المللی حامد کرزی و سایر سرحدات، از شنبه هفته جاری آغاز شده است.

فعالیت های سازمان صحی جهان با وزارت صحت عامه، در این راستا ادامه دارد که وضعیت را تحت بررسی داشته باشند؛ تا خطر وارد شدن وایروس را کاهش داده و همچنان اطمینان حاصل گردد که اگر واقعۀ این وایروس در کشور رخ دهد؛ به موقع شناسایی، معاینه و به آن رسیدگی شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking