خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نیروهای امریکایی: اجساد دو پیلوت طیارۀ سقوط کرده در غزنی را به دست آوردیم

نیروهای امریکایی: اجساد دو پیلوت طیارۀ سقوط کرده در غزنی را به دست آوردیم

Jan 29, 2020 - 11:33

 

کابل (پژواک، ٩ دلو ٩٨): نیروهای امريکايى مستقر در افغانستان می گویند که اجساد دو پیلوت طیارۀ سقوط کرده در ولایت غزنی را به دست آورده اند.

این طیاره، دو روز قبل حوالی ساعت ۱:30 بعد از ظهر در منطقۀ روزی کلا بین مناطق سدو و شیرای ولسوالی ده یک ولایت غزنی سقوط کرده است؛ در ابتدا آوازه بود که این طیاره مربوط شرکت هوایی آریانا است؛ اما د آریانا افغان هوایی شرکت، این موضوع را رد کرد.

حدود ۱۰ ساعت پس از این رویداد، نیروهای امریکایی اعلام کردند که طیارۀ نوع (ای ۱۱ ای) که در ولایت غزنی سقوط کرده، مربوط آنها می باشد؛ اما در مورد تلفات آن چیزی نگفتند.

خبرنگار آژانس خبری پژواک، به محل رویداد رفته و اجساد دو پیلوت را در طیاره دیده بود؛ اما باشنده گان محل برایش گفته بودند چهار فردى که از این رویداد جان به سلامت برده بودند، موفق به فرار از منطقه شده اند.

نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان می گویند که قطعۀ خاص آنها روز گذشته از محل رویداد، اجساد دو پیلوت را به دست آورده اند.

در خبرنامه اى که از سوی دفتر مطبوعاتی نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان نشر شده، آمده است که نیروهای آنها "جعبه سياه" طیاره را نیز به دست آورده اند.

منبع افزوده است: "در مورد این رویداد، تاهنوز تحقیقات جریان دارد؛ اما شواهدى دیده نمی شود که گویا طیاره از سوی دشمن سقوط داده شده باشد."

نیروهای امریکایی گفته اند که اجساد دو پیلوت، از کنار طیاره به دست آورده شده و باشنده گان محل، با آنها برخورد مطابق با فرهنگ افغانها انجام داده بودند.

منبع افزوده است که باقی مانده لاشۀ طیاره، در محل از بین برده شده است.

طالبان ادعا کرده بودند که در این رویداد، به شمول افسران استخباراتی امریکا (سی آی ای) سربازان بیشتر امریکا کشته شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking