خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

کمیسیون شکایات انتخاباتی تا دو روز دیگر در مورد اعتراض های استینافی تصمیم می گیرد

کمیسیون شکایات انتخاباتی تا دو روز دیگر در مورد اعتراض های استینافی تصمیم می گیرد

Jan 29, 2020 - 17:32

کابل (پژواک، ۹ دلو ۹۸): کمیسیون شکایات انتخاباتی می گوید که فردا در ۲۹ ولایت صنف بندی خواست های استینافی به پایان می رسد، و تا دو روز دیگر در مورد آن تصمیم خواهد گرفت.

انتخابات ریاست جمهوری، بتاریخ ششم میزان سال روان برگزار شد؛ اما نتایج نهایی آن، تاهنوز اعلام نشده است.

نتایج ابتدایی این انتخابات، بتاریخ اول جدی اعلام شد.

پس از اعلان این نتایج، تا شانزده هزار شکایات به ثبت رسید؛ اما کمیسیون شکایات انتخاباتی از این شکایات، نزدیک به ده هزار آن را بی مورد دانسته است.

این کمیسیون به اساس شکایات باقی مانده، آرای بیشتر از صد محل را باطل کرده و گفته است که آرای بیش از پنج هزار محل باید بازشماری شود.

کمیسیون شکایات انتخاباتی هشت روز پیش، در ۲۹ ولایات روند رسیده گی به ۶۳۰۰ شکایات استینافی را آغاز کرد، و این روند باید در جریان ۱۵ روز پایان یابد.

محمد رضا فیاض معاون سخنگوی کمیسیون شکایات انتخاباتی، بتاریخ ۹ دلو به آژانس خبری پژواک گفت که در ولایات پروان، میدان وردک، تخار، جوزجان و ولایت بادغیس، خواست های استينافی نبود؛ اما روند صنف بندی شکایات استینافی در ولایات کاپیسا، لوگر، لغمان، پنجشیر، بامیان، غزنی، کنر، نورستان، بدخشان، سمنگان، سرپل، دایکندی، ارزگان، زابل، فاریاب، فراه و د ولایات دیگر به پایان رسیده است.

وی افزود که این روند تا فردا در تمام ولایات به پایان خواهد رسید، و در دو روز آینده در این رابطه تصمیم خود را اعلان خواهند کرد.

در انتخابات ششم میزان، مردم به ۱۳ کاندید رای داده اند. به اساس نتایج ابتدایی، تیم محمد اشرف غنی بیش از ۵۰ درصد و پس از آن، تیم عبدالله عبدالله بیش از ۳۹ درصد رای دارد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement