خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

نماینده گی فدراسیون هندبال در پروان ایجاد شد

نماینده گی فدراسیون هندبال در پروان ایجاد شد

Feb 03, 2020 - 17:28

چاریکار (پژواک، ۱۴ دلو ۹۸): برای نخستین بار، نماینده گی "هندبال" از سوی آمریت ورزشی ولایت پروان، در شهر چاریکار مرکز ولایت پروان ایجاد شد.

هندبال، ورزش گروهی است که دو تیم شرکت‌ کننده، هر کدام دارای هفت بازیکن می باشند و از این هفت بازیکن، یک نفر به عنوان دروازه‌بان جلو دروازه ایستاد می شود. در ورزش هندبال، بازیکنان برای کسب امتیاز باید توپ را درون دروازهٔ حریف جای دهند. در این ورزش، از دست برای پاس دادن و شوت کردن استفاده می‌شود. در هندبال تیمی برنده است که تعداد گل بیشتری بزند.

عبدالعظیم حمیدی سرپرست آمریت ورزشی پروان گفت که نمایندگی فدراسیون این ورزش در پروان را به اساس خواست جوانان و نوجوانان این ولایت، ایجاد کرده است.

به گفته او، هدف از ایجاد نماینده گی هندبال در این ولایت، رو آوردن جوانان به ورزش و دوری از استفاده از مواد مخدر می باشد.

وی گفت که دو تیم هندبال، در این ولایت تشکیل شده است.

جوانان علاقه مند به این بازی در پروان، خرسنداند که نماینده گی ورزش مورد علاقۀ آنها در ولایت شان ایجاد شده است. 

 امیرحسین ۱۸ ساله باشنده شهر چاریکار مرکز ولایت پروان، یک تن از علاقه­مندان هند بال گفت خرسند است که خواست جوانان این ولایت در قسمت ایجاد نمایندگی فدراسیون هندبال پذیرفته شد.

او افزود که هندبال نیز چون سایر ورزش ها مفید برای صحت است و او همراه با سایر جوانان، آمادگی برای شرکت در مسابقات هندبال می گیرد. 

 مسئولان آمریت ورزشی ولایت پروان می گویند تااکنون این اداره ٢٤ فدراسیون دارد و به ٢٤فدراسیون نیاز دارد و تاکنون درپروان ایجاد نشده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement