خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ده ها تن به اتهام غصب زمين در دايکندى به نهادهاى عدلى و قضايى معرفى شدند

ده ها تن به اتهام غصب زمين در دايکندى به نهادهاى عدلى و قضايى معرفى شدند

Feb 05, 2020 - 16:57

نيلى(پژواک، ١٦ دلو ٩٨): مقام ها در ولايت دايکندى مى گويند که بيش از ١٤٠ تن را به اتهام غصب زمين در اين ولايت، به نهادهاى عدلى و قضايى معرفى کرده اند.

عبدالغفور حکیمی رئیس عدلیه دایکندی، امروز به آژانس خبرى پژواک گفت که دوسيه هاى ٤٤٤ تنى را که از سال ١٣٩٠ به اين طرف عليه آن­ها شکايت درج شده بود، بررسى نموده اند.

به گفتۀ وى از جمع اين ٤٤٤ دوسيه ، ١٤٧ مورد آن را به اتهام غصب زمين به نهاد­هاى عدلى و قضايى معرفى نموده و متباقى تحت بررسى قراردارند.

وى افزود که اين افراد، از سال ١٣٩٠ به اين طرف در شهرک جديد نيلى، قريۀ دشت زمين را غصب و خلاف ماستر پلان و به شکل خودسر، به ساخت و ساز پرداخته اند.  

خدیجه احمدی شاروال شهر نیلی نيز گفت که دوسيۀ ١٤٧ تن به اتهام غصب زمين ها، به نهادهاى عدلى و قضايى فرستاده شده است.

به گفتۀ او دوسيه هاى متباقی این اشخاص تحت بررسی قرار دارد و بعد از نهایی شدن، به نهادهای عدلی و قضایی فرستاده خواهد شد.

هردو منبع يادشده در مورد افراد يادشده که در غصب زمين ها متهم هستند، معلومات و جزييات بيشتر ارايه نکردند و گفتند که بعد از تحقيقات بيشتر از سوى نهاد­هاى عدلى و قضايى، ليستى را با مطبوعات شريک خواهند.

با این حال، شماری از باشندگان شهر نیلی، اداره محلی دایکندی را مقصر اصلی ساخت‌ و سازهای خودسر در داخل ماسترپلان شهر می‌دانند.

علی حسین نایبی يک تن از باشندگان شهر نيلى به پژواک گفت: "ادارات شاروالی و شهرسازی، باید حدود ماستر پلان شهری را مشخص و خط اندازی می‌ کردند و جاده‌ های آن را مشخص می ساختند، تا مردم می‌ فهمیدند؛ اما آنان این کار را نکردند و فعلا مقصر خودشان اند. "

وى در ادامه افزود‌: "ادارات مسوول این تعداد مردم را به نهادهای عدلی و قضایی معرفی کرده اند، راه حل نیست، بلکه این عملکرد دولت مشکلات اجتماعی را افزایش خواهد داد. "

بومان علی شیربند یکی از متنفذین شهر نیلی گفت: "راه  حل این مشکل این است که دولت و مردم از طریق گفتگو حل کند، معرفی به نهادهای عدلی و قضایی چاره‌ گشا نیست".

به گفتۀ باشنده‌های نیلی، در صورتی ‌که این مشکل از طریق تفاهم و گفتگو حل نشود و حکومت به سخن مردم اهمیت ندهد، دست به نافرمانی‌های مدنی خواهند زد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan