خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ده ها تن در دایکندی آموزش های فنى و حرفه يى را آموختند

ده ها تن در دایکندی آموزش های فنى و حرفه يى را آموختند

Feb 10, 2020 - 19:14

نیلی (پژواک،۲۱دلو۹۸): مقام های محلی در ولایت دایکندی می گویند که نزدیک به یکصد تن از جوانان در یک دوره آموزشی در بخش مهارت فن و حرفه سند فراغت شان را به دست آوردند.

این کورس آموزشی چهار ماهه که از سوی ریاست کار و امور اجتماعی در همکاری با موسسه خیریه (آکسفام) راه اندازی شده بود، افراد اشتراک کننده در بخش ها ترمیم موبایل، موتورسیکلت، کمپیوتر و مهارت خیاطی و گلدوزی آموزش را فرا گرفته اند.

رضا محمدی رئیس کار و امور اجتماعی ولایت دایکندی به آژانس خبری پژواک گفت که این کورس آموزشی برای چهار ماه راه اندازی شده بود و امروز (دوشنبه) به پایان رسید.

وی تصریح کرد که دراین دوره آموزشی ۹۰ تن از جمله ۵۳ دختر از خانواده های آسیب پذیر و بی بضاعت از ولسوالی شهرستان و شهر نیلی مرکز ولایت دایکندی اشتراک ورزیده بودند.

او علاوه کرد که بعد از آموزش برای هر اشتراک کننده مبلغ ۴۵ هزار افغانی نیز داده می شود.

احمد یکی از اشتراک کنندگان که در بخش ترمیم موترسایکل آموزش دیده، به آژانس پژواک گفت: "آموزش چهار ماهه در بخش ترمیم موتر سایکل واقعاً برای ما حیاتی بود و حالا می‌خواهم دکان ترمیم موتر سایکل در شهر نیلی باز کنم و از این طریق مصارف خانواده خود را تامین کنم."

وی اظهار امیدواری کرد که چنین برنامه های آموزشی در ولایت دایکندی تداوم پیدا کند تا سایر جوانان بیکار مهارت‌ها را یاد بگیرند.

سید انور رحمتی والی دایکندی، راه اندازی این برنامه آموزشی را مفید خوانده گفت، کسانی که در این دوره آموزشی فن و حرفه فرا گرفتند، آنها آموخته های شان به طور درست استفاده نماید.

پیش از این نیز ریاست کار و امور اجتماعی ولایت دایکندی کورس‌های آموزشی کوتاه مدت در بخش فن و حرفه در ولسوالی‌های شهرستان، سنگ‌تخت، پاتو و خدیر آن ولایت راه اندازی کرده بود که ۳۰۰ تن از جوانان مستفید شده بودند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan