خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مرکز سوق و اداره عملیاتی و استخباراتی در زون غرب افتتاح شد

مرکز سوق و اداره عملیاتی و استخباراتی در زون غرب افتتاح شد

Feb 10, 2020 - 13:45

هرات (پژواک، ۲۱ دلو ۹۸): به هدف شناسایی و از بین بردن مواضع ثابت و متحرک مخالفان دولت، يک مرکز سوق و اداره عملیاتی و استخباراتی در زون غرب، افتتاح گرديد.

زمری فیضی رئیس ارکان قول اردوی ۲۰۷ ظفر، در مراسم افتتاح این مرکز گفت که مرکز سوق اداره عملیاتی و استخباراتی در زون غرب، مجهز با طیاره های جنگی و کشفی می باشد که به هدف شناسایی و از بین بردن مواضع ثابت و متحرک مخالفان دولت ایجاد شده است.

وی افزود که طیاره ها و تجهیزات موجود در این مرکز، توانایی شناسایی مخالفين را در هر شرایطی، "شب و روز" دارا است.

به گفته وی، پرسونل این مرکز نیز آموزش های مسلکی استفاده از تجهیزات و طیاره های جنگی و استخباراتی را فراگرفته اند.

قدرت الله "صدیقی" پیلوت قوماندان قوای هوایی شیندند در این مراسم گفت که ایجاد این مرکز در راستای شناسایی، سرکوب طالبان و افزایش رزمایش نیروهای امنیتی و دفاعی موثر خواهد بود.

محمد اسلم مددی "پیلوت" درستیزوال عمومی قول اردوی هوایی کشور، طى صحبتى در این مراسم، تجهیزات پیشرفته هوایی در مرکز سوق و اداره عملیاتی و استخباراتی در زون غرب را برای مقابله با مخالفان دولت و شناسایی اهداف شان، موثر دانسته است.

این مرکز در حالی ایجاد شده است که در چند روز اخیر، در نتیجه اجرای عملیات های هوایی نیروهای امنیتی در ولایت های فراه و بادغیس، به جای هدف قرار گرفتن مخالفان دولت، غیرنظامیان هدف قرار گرفته اند.

دو روز پیش قول اردوی ۲۰۷ ظفر، با نشر خبرنامه ای گفته بود که در نتیجه بمباران قوای هوایی، ۵ تن از مخالفان مسلح دولت، در حومه شهر فراه کشته شدند.

اما مسئولان محلی در فراه می گویند که این ۵ تن، تاجران فراهی بودند که به سمت گمرک این ولایت میرفتند.

همچنان قول اردوی ظفر، دو روز پیش گفته بود که سه مخالف مسلح دولت، در نتیجه بمباران طیاره های نیروهای امنیتی در ولسوالی مقر ولايت بادغیس کشته شدند؛ اما مردم محل مدعی شدند که سه فرد ملکى کشته شده، سه برادر بودند که هیچ ارتباطی با طالبان نداشتند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking