خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

برفکوچ ها در دایکندی، جان ٢٢ تن را گرفته است

برفکوچ ها در دایکندی، جان ٢٢ تن را گرفته است

Feb 13, 2020 - 10:44

نيلى (پژواک، ٢٤ دلو ٩٨): در تازه ترین آمار از سوی ریاست مبارزه با حوادث طبیعی در دایکندی، ٢٢ تن از اثر برفکوچ در نقاط مختلف اين ولايت جان باخته اند.

اسدالله سروری رئیس مبارزه با حوادث طبیعی دایکندی، طی کنفرانس مطبوعاتی، وضعیت طبیعی این ولایت را اضطراری اعلان نمود و از جان باختن ٢٢ تن بشمول حادثه امروز در اثر برفکوچ در ولسوالی های میرامور، اشترلی، شهرستان، پاتو و سنگتخت و بندر خبر داد، که از این آمار ٩ تن آنان را زنان تشکیل میدهند و در کل ٣٢  برفکوچ صورت گرفته است.

وى افزود که ما احتمال سیلاب و برفکوچ را شناسايی کرده بودیم که در مقابل آن بودجه را نیز زیاد ساختیم،؛ اما اینکه کدام خانه زیر برفکوچ قرار میگیرد را هیچ کسی نمیتواند، شناسايی کند؛ چون ٩٠ درصد خانه ها غیر معیاری است.

او همچنان گفت که به ولسوال ها گفته شده که در شرایط اضطرار، تا ١٠ میلیون افغانی را مصرف کنید که بودجه اش را ریاست مبارزه با حوادث پرداخت خواهد کرد.

وی علاوه کرد که در اکثر مناطق که احتمال حادثه زیاد است، آنتن وجود ندارد.

با این حال، ریاست هلال احمر و ریاست انکشاف دهات نیز در این کنفرانس، از آماده گی های لازم جهت کمک رسانی در بخش اعزام مواد غیرغذایی و تیم صحی سیار به ساحات اضطراری خبر دادند.

طبق يک خبر ديگر، سرازيرشدن برف‌کوچ در بامیان جان یک مرد و یک زن را گرفت.

مسئولان ریاست مبارزه با حوادث طبیعی ولایت بامیان می گویند که از سه روز به این سو، به اثر سرازيرشدن برف‌کوچ در ولسوالی های ورس و یکه ولنگ این ولایت، یک زن و یک مرد جان باخته اند.

اقبال جوادی رییس مبارزه با حوادث طبیعی بامیان به پژواک گفت در نتیجه‌ برف کوچ در این ولسوالی ها سه باب خانه‌ مسکونی نیز تخریب شده است.

جوادی افزود که ریاست مبارزه با حوادث طبیعی و موسسات همکار، آماده‌  امداد با خانواده های قربانی برف‌کوچ مى باشند؛ اما فعلا به دلیل برفباری های سنگین و توفان شدید، بیشتر مسیرهای منتهی به ولسوالی های ورس و یکاولنگ مسدود می باشد.

با اينحال مسئولان ریاست مبارزه با حوادث طبیعی بامیان می گویند که تنها مسیر بامیان-کابل از طریق کوتل شیبر، مسیر بامیان-سیغان به روی ترافیک باز می باشد، سایر مسیرهای منتهی به بامیان و ولسوالیهاظ ولایت های همجوار مسدود می باشد؛ اما تلاش ها برای بازگشایی مسیرهای مسدود جریان دارد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking