خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت صحت عامه: تا اکنون هیچ واقعه مثبت ویروس کرونا در کشور ثبت نشده است

وزارت صحت عامه: تا اکنون هیچ واقعه مثبت ویروس کرونا در کشور ثبت نشده است

Feb 15, 2020 - 15:47

کابل (پژواک، ٢٦ دلو ٩٨): وزارت صحت عامه افغانستان مى گويد که در رسانه هاى اجتماعى خبرى در رابطه به مرگ یک تعداد باشندگان بدخشان ناشى از کرونا، واقعيت ندارد و شايعه مى باشد.

وزارت صحت عامه در صفحۀ اجتماعى فيسبوک خود نوشته است: "اخیراً شایعاتی در رسانه های اجتماعی در رابطه به مرگ یک تعداد از هموطنان ما در ولایت بدخشان که گویا از اثر ویروس کرونا جان های خود را از دست داده اند، دست بدست می‌شود."

منبع در ادامه مى نويسد: "وزارت صحت عامه این خبر را کاملاً رد می‌کند و خوشبختانه تا اکنون هیچ واقعه مثبت ویروس کرونا در افغانستان به ثبت نرسیده است."

وزارت صحت عامه مى گويد، یک تعدادى که در بدخشان جان های شانرا از دست داده اند، دلیل مرگ آنان امراض تنفسی موسومی، عدم مراجعه به مراکز صحی و استفاده خودسرانه دواهای یونانی بوده و هیچ ربطی به ویروس کرونا ندارد.

دولت چین، روز شنبه (۲۶ دلو) با نشر گزارش تازه‌ای اعلام کرده است که ویروس کرونا در این کشور، در بدترین مرحله‌اش قرار دارد و تا کنون، جان بیش از ۱۵۳۰ نفر را گرفته و بیش از ۶۶ هزار نفر دیگر را نیز مبتلا کرده است.

از سویی هم گفته می‌شود، تا کنون بیش از ۱۷۰۰ داکتر و پرستار که تلاش داشتند تا افراد مبتلا به ویروس کرونا را درمان کنند، خودشان نیز به این ویروس مبتلا شده‌ اند.

با این حال سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که علی‌رغم افزایش افراد مبتلا به این ویروس در ایالت هوبی، رقم ابتلا به این ویروس در خارج از مرزهای چین افزایش قابل توجهی نداشته است.

این سازمان شمار مبتلایان ویروس کرونا در خارج از مرزهای چین را ۴۴۷ نفر گزارش داده است که این رقم در ۲۴ کشور جهان پراکنده استند.

بیشتر از یک ماه از شیوع ویروس کرونا در چین می‌گذرد، اما تا کنون هیچ راهکاری‌ جدی‌ای برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس به وجود نیامده است و با گذشت هر روز نگرانی، از شیوع این ویروس نیز گسترده‌تر می‌شود.

پس از شدت گرفتن آمار قربانیان ویروس کرونا در چین، سازمان جهانی بهداشت، اعلام کرده است که برای آن نام رسمی انتخاب شده است. کووید ۱۹ (COVID 19) نامی رسمی ویروس کرونا است که روز سه‌ شنبه (۲۲ دلو) از سوی سازمان جهانی صحت، بر این ویروس گذاشته شده است و اشاره‌ای به «کرونا»، «ویرس»، «بیماری» و «سال ۲۰۱۹» دارد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking