خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

هفتاد و سه کودک افغان بعد از تداوی در آلمان به کابل بازگشتند

هفتاد و سه کودک افغان بعد از تداوی در آلمان به کابل بازگشتند

Feb 16, 2020 - 15:54

کابل (پژواک، ۲۷ دلو ۹۸): هفتاد و سه کودک افغان که برای تداوی «سوختگی شدید و بیماری استخوان شکن» عازم آلمان شده بودند، امروز بعد از تداوی به کابل بازگشتند.

حسن بانو غضنفر سرپرست جمعیت هلال احمر افغانی، در نشستی که امروز به مناسبت برگشت این کودکان در کابل تدویر شده بود، گفت که این کودکان به همکاری دهکده صلح آلمان در همکاری با جمعیت هلال احمر افغانی، حدود شش ماه پیش برای تداوی عازم آلمان شده بودند و امروز بعد از تداوی به کشور شان برگشته اند.  

او افزود که نهاد خیریه دهکده صلح آلمان، از سال ۱۳۶۸ تا کنون، جمعیت هلال احمر افغانی را در جهت تداوی اطفالی که سوختگی شدید، آنان را دچار مشکل نموده یاهم مشکل صحی «استخوان شکن» دارند، همکاری می کند.

وی گفت که  تا حال ۴۱۶۵ همچو طفل افغان، در دهکده صلح آلمان تداوی شده اند.

محمد سلیم بهره مند مسئول بخش صحی جمعیت هلال احمر افغانی گفت که این روند ادامه دارد و قرار است که سالانه صد همچو کودک در آلمان تداوی شوند. 

معظمه ده ساله که امروز بعد از تداوی بیماری «استخوان شکن»، برگشته و توسط عصا راه می رفت، گفت که خیلی مایوس بود، وقتی می دید که دختران هم سن شان ساعت تیری می کردند؛ اما او نمی توانست شامل بازی های کودکانه شود.

او که بسیار خرسند به نظر می رسید، گفت که حالا صحت یاب شده و بعد از مدتی، می تواند بدون عصا راه برود.

وی که باشندۀ ولسوالی تنی ولایت خوست است، از جمعیت هلال احمر افغانی و دهکده صلح آلمان، سپاسگزاری کرد که او و کودکان همچو او را تداوی می کنند.

معظمه گفت که آلمان یک کشور بسیار زیبا است؛ اما افزود: «اگر صلح بیاید آلمان به سایه درختان توت دهکدۀ ما نمی رسد.»

سایر کودکانی که بعد از تداوی به کشور شان برگشته اند، نیز خرسند بودند و از نهادهایی که در تداوی آنها همکاری کردند، سپاسگزاری می کردند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking