خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنى: کاهش ٤ هزار نیروی امریکایی هیچ نوع تاثیری بر ضعیت نخواهد گذاشت

غنى: کاهش ٤ هزار نیروی امریکایی هیچ نوع تاثیری بر ضعیت نخواهد گذاشت

Feb 18, 2020 - 09:29

 

کابل (پژواک، ٢٩ دلو ٩٨): رییس جمهور اشرف غنى مى گويد که کاهش نزدیک به چهار هزار نیروی امریکایی از افغانستان با موجودیت شما هیچ نوع تاثیری در وضعیت نخواهد گذاشت.

در خبرنامه اى مطبوعاتى ارگ رياست جمهورى که امروز منتشر شده آمده است، رييس جمهور اشرف غنى شام ديروز در دومین جلسۀ مشورتی در خصوص صلح، با قوماندانان قول اردوهای کشور، پیرامون روند صلح صحبت کرد.

منبع افزوده است، در این جلسه که در قصر گلخانۀ ارگ انجام شد و رهبری سکتور امنیتی و دفاعی کشور نیز حضور داشتند، رئیس جمهور و سرقوماندان اعلی قوای مسلح، ضمن ستایش از قهرمانی‌ و شجاعت نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، گفت که طی دوسال گذشته ایستاده‌گی شما در جنگ سبب شد که دشمن به اهدافی که تعیین کرده بود، دست نیابد.

رئیس جمهور غنی خطاب به رهبری نیروهای امنیتی و دفاعی کشور گفت که مردم افغانستان به وجود شما افتخار می‌کنند؛ شما به نهادهای ملی تعلق دارید، شما پاس‌داران قانون اساسی، حامی تحکیم وحدت ملی و حاکمیت اقتدار ملی کشور می باشید.

محمد اشرف غنی نیروهای امنیتی و دفاعی را فرزندان صدیق و راستین کشور خواند و تاکید کرد: )(دراین مرحله حساس شما از حمایت قوی من، ملت و جامعه بین المللی برخوردار هستید.()

محمد اشرف غنی تاکید کرد که تعهد سازمان ناتو و جامعه جهانی برای تمویل و حمایت از شما همچنان پا برجاست، چون شما شریک اصلی آنان هستید.

موصوف همچنان در این جلسه به قوماندانان قول اردوها گفت، فرصتی که برای صلح در کشور ایجاد شده، نتیجه مبارزات، قهرمانی‌ها و توانایی‌های شماست و به اطمینان خاطر می‌توان گفت که با ظرفیت کنونی توانایی این را دارید که خطرات را مدیریت کنید.

اشرف غنى در بخشی از صحبت‌هایش به مسئولان قول اردوهای کشور گفت که شما در جریان انتخابات ریاست جمهوری در ششم میزان، بی‌طرفی خود را حفظ نموده، برای شهروندان کشور ثابت کردید که به نهادهای ملی و به تمام افغانستان تعلق دارید.

رییس جمهور همچنان گفت که کاهش نزدیک به چهار هزار نیروی امریکایی از افغانستان با موجودیت شما هیچ نوع تاثیری در وضعیت نخواهد گذاشت.

گفتنى است که در افغانستان بيش از ١٢ هزار نيروهاى امريکايى مستقر اند، وزير دفاع امريکا چند قبل ابراز داشت که مى خواهد اين تعداد را به حدود ٨٦٠٠ کاهش بدهند.

محمد اشرف غنی تصریح کرد: "موضع‌گیری ما برای ختم جنگ سبب شد که این فرصت فراهم شود تا طالبان بپذیرند که خشونت‌ها را کاهش می‌دهند، اکنون فرصت برای مذاکرات و ختم جنگ در کشور فراهم شده؛ ما با درک قوی خطرات و ظرفیت های که داریم از این فرصت برای پایان دادن به جنگ استفاده می‌کنم، اما این بر می‌گردد به طالبان که آیا آماده هستند از این فرصت برای ختم جنگ در کشور استفاده کنند و یا خیر."

در این جلسه قوماندانان قول اردوها تاکید کردند: "همان‌گونه که در میدان‌های نبرد، در برابر دشمن ایستاده و شجاعانه از وطن و مردم دفاع نمودیم، از پروسه صلح نیز حمایت کامل می نمائیم. "

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking