خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت مخابرات: قیمت انترنت شبکه های سلام و افغان تلیکام ٣٠ درصد کاهش يافت

وزارت مخابرات: قیمت انترنت شبکه های سلام و افغان تلیکام ٣٠ درصد کاهش يافت

Feb 18, 2020 - 15:17

کابل (پژواک، ٢٩ دلو ٩٨): وزارت مخابرات و تکنالوجى معلوماتى، از کاهش ٣٠ درصدی قيمت انترنت شبکه هاى سلام و افغان تليکام، خبر داده است.

در خبرنامه مطبوعاتى وزارت مخابرات که به دسترس آژانس خبرى پژواک قرارگرفته، آمده است که امروز ٢٩ دلو، محمد فهیم هاشمی سرپرست وزارت "مخابرات و تکنالوژی معلوماتی"، رسماً قیمت های عمده و پرچون انترنت شبکه های "سلام و افغان تلیکام " را اعلام کرد.

هاشمی گفته است: "امروزه نیاز مبرم مردم افغانستان به انترنت میباشد. ما در تلاش این هستیم تا زمینه های خوبی را به مردم فراهم نماییم".

در ادامۀ خبرنامه آمده است که  طبق وعده، وزارت "مخابرات و تکنالوژی معلوماتی"، قیمت فروش عمده انترنت افغان تلیکام را ٣٠ فیصد و قیمت انترنت برای مشترکین شرکت مخابراتی سلام را ٢٠ فیصد کاهش داده اند .

وزارت يادشده، از شرکت های مخابراتی خصوصی هم آرزومند است تا درنرخ خدمات انترنت به شهروندان، کاهش بياورند.

اين در حاليست که اعتراضات وشکايات مردم در مورد نرخ هاى انترنت و تيليفون، اخيراً زياد شده است.

  شماری از نهادهای مدنی، بر قیمت بلند انترنت در افغانستان انتقاد نموده، هشدار داده بودند که اگر تا یک هفته، قیمت انترنت ۵۰ درصد کاهش پیدا نکند، خیمه های تحصن را بر پا می کنند.

 اين درحاليست که فهیم هاشمی سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، در سیزدهم دلو گفته بود که فی جی بی انترنت، برای شرکت های مخابراتی ۹ افغانی تمام می شود و آنها فی جی بی را ۱۸۰ افغانی به فروش می رسانند.

سرپرست وزارت مخابرات، ۱۴روز مهلت خواسته بود تا قیمت انترنت را کاهش بدهد.

روز گذشته ده ها تن از فعالان مدنی و شماری از شهروندان کشور، با تجمع در پارک شهرنو کابل خواستار کاهش ۵۰ درصدی قیمت انترنت در کشور شدند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking