خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ترمپ، به امضاى توافقنامه با طالبان ابراز امیدواری کرده است

ترمپ، به امضاى توافقنامه با طالبان ابراز امیدواری کرده است

Feb 19, 2020 - 16:21

کابل (پژواک، ۳۰ دلو ۹۸): دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا، ابراز امیدواری کرده است که این بار، توافقنامه صلح با طالبان را به امضا برساند.

از طرف دیگر، بعضی منابع گفته اند که مذاکرات بین امریکا و طالبان به پایان رسیده است و به زودترین فرصت در مورد امضاء، فیصله صورت خواهد گرفت.

به اساس گزاشهای رسانه های امریکایی، رئیس جمهور ترمپ روز گذشته پيش از آنکه از واشنگتن به ایالت کيلفورنیا حرکت کند، در میدان هوایی ایندریوز، در صحبت هایش به خبرنگاران ابراز امیدواری کرده است که در مورد صلح با طالبان، به یک فیصله برسد.

موصوف تاکید کرده است که در مورد صلح با طالبان، به هدف رسیدن به نتیجه مطلوب مذاکره می کند.

همچنان ترمپ یکبار دیگر گفته است که می تواند جنگ افغانستان را به زودی ختم کند؛ اما نمی خواهد در این کشور مردم بی گناه کشته شوند.

از طرف دیگر، منابع نزدیک گفتگوها بین امریکا و طالبان در قطر می گویند که بین دو طرف به کاهش خشونت فیصله صورت گرفته است.

یک منبع که نخواست نامش گرفته شود، به پژواک گفت که به اساس پیش بینی؛ کاهش خشونت از دوشنبه هفته آیند (تاریخ ۳ حوت) آغاز می شود.

به اساس معلومات منبع، اگر در طول یک هفته، پروسه کاهش خشونت کامیاب شد، پس بتاریخ ۱۰ حوت بین امریکا و طالبان قرارداد به امضا خواهد رسید.

منبع یاد شده افزود که پس از امضاى یاد شده، تلاش می شود که به زودترین فرصت بین نمایندگان دولت جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان گفتگوها آغاز شود.

به گفته منبع، برای مذاکرات بین الافغانی، جرمنی و ناروی ابراز خوشی کرده اند و همچنان اندونیزیا و ازبکستان هم، می خواهد میزبانان این گفتگوها شوند.

یک منبع دیگر به پژواک گفت که در مذاکرات بین الافغانی، اول به رها شدن زندانیان و آتش بس بحث صورت میگیرد.

این منبع افزود که تا در مذاکرات بین الافغانی به آتش بس موافقه می شود، پروسه کاهش خشونت روان خواهد بود.

این در حالی است که روز گذشته، صدیق صدیقی سخنگوی رئیس جمهور، به گزارشگران در کابل گفته بود که هر بند توافقنامه آینده بین امریکا و طالبان، مشروط است.

معاون دفتر قطر طالبان هم به رسانه ها گفته است که گفتگوهای شان با امریکا پایان یافته است و به زودترین فرصت، توافقنامه به امضا خواهد رسید.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement