خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رئیس جمهور: هر مرحلۀ صلح به قید و شرط استوار است

رئیس جمهور: هر مرحلۀ صلح به قید و شرط استوار است

Feb 19, 2020 - 18:37

کابل (پژواک، ٣٠ دلو ٩٨) : رئيس جمهور غنى مى گويد که مردم بايد از گفتگوی صلح، هیچ ترس و هراس نداشته باشند و هر مرحلۀ صلح، قید و شرط دارد.

در يک خبرنامه که از رياست جمهورى منتشر شده، آمده است که رييس جمهور محمد اشرف غنی، قبل از ظهر امروز به سلسله نشست های مشورتی در خصوص صلح، با هیات رهبری و اعضای شوراهای ولایتی دیدار کرد.

منبع افزوده است در این دیدار که در قصر چهارچنار ارگ برگزار شد، ابتدا عبدالمتین بیگ رئیس ادارۀ مستقل ارگان های محلی صحبت کرده، گفت که هماهنگی میان شوراهای ولایتی و حکومت، نسبت به هر زمان دیگر  بیشتر شده است و این شوراها در تعیین خطوط و خط مشی جرگه مشورتی صلح نیز نقش مهم داشتند.

وی گفت که شوراهای ولایتی، در تحکیم نظام نقش اساسی دارند و در خصوص صلح، با آنان مشورت صورت می گیرد. این در فرهنگ جدید سیاسی دولت یک نوید خوب است.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور منتخب در صحبت هایش، اجماع هیات رهبری و اعضای شورای ولایتی را مورد ستایش قرار داده، گفت که در ماه های آینده، تمرکز اساسی من بالای ولسوالی ها و قریه ها خواهد بود و در خصوص کارهای انکشافی و صلح، با شوراهای ولایتی مشورت صورت خواهد گرفت.

موصوف خطاب به زنان نماینده در شوراهای ولایتی، گفت که در صلح، مشارکت زنان تضمین شده است و تیم مذاکرات نیز از حقوق زنان دفاع می کند. برای هدف بزرگ صلح، یک تیم کوچک، قوی و همه شمول تعیین می گردد.

رئیس جمهور کشور، تاکید کرد که روی حقوق مردم و جمهوریت معامله نمی شود و هر فیصله صلح، از سوی شورای ملی و در صورت ضرورت از طریق لویه جرگه تایید می گردد و نسل جدید، به هیچ کسی اجازه نمی دهد که حقوق آنان به معامله گرفته شود.

اشرف غنى گفت: "من به مردم اطمینان می دهم که بخاطر گفتگوی صلح، هیچ ترس و هراس نداشته باشند و هر مرحلۀ صلح قید و شرط دارد. به اساس همین شرایط ، خشونت کاهش می یابد که در نهایت باعث آتش‌بس می گردد. "

رئیس جمهور کشور افزود که صلح خواست اساسی مردم است؛ اما حکومتداری جریان خواهد داشت و مردم در آینده نزدیک شاهد آغاز پروژه های بزرگ انکشافی خواهند بود.

رئیس جمهور غنی در اخیر سخنانش، به هیات رهبری و اعضای شوراهای ولایتی کشور اطمینان داد که حکومت در مذاکرات صلح، به فیصله های لویه جرگه مشورتی متعهد است و در هر مرحله، با مردم مشورت صورت می گیرد.

 وی افزود که به هیچ وجه اجازه نمیدهیم که صلح با طالبان، باعث آغاز جنگ دیگر گردد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking