خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

غنى: توافقات حمايت از نيروهاى ملى با امريکا و ناتو به جاى خود باقى است

غنى: توافقات حمايت از نيروهاى ملى با امريکا و ناتو به جاى خود باقى است

Feb 19, 2020 - 17:14

کابل (پژواک، ٣٠ دلو ٩٨): رئیس جمهور اشرف غنى، تصریح مى کند که حدود تیم مذاکره کننده، از سوی دولت جمهوری اسلامی افغانستان انتخاب می گردد و این پروسه با نظارت، حمایت و توافق مردم انجام می شود. 

در يک خبرنامه که از طرف رياست جمهورى منتشر شده، آمده است که رييس جمهور محمد اشرف غنی قبل از ظهر امروز در سومین نشست مشورتی در رابطه به صلح، با قوماندانان امنیۀ ولایات در قصر چهارچنار ارگ دیدار کرد.

منبع افزوده است که در این دیدار که داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی کشور و رهبری سکتور امنیتی و دفاعی نیز حضور داشتند، رئیس جمهور خطاب به پولیس ملی، گفت که شما حمایت من، مردم، نظام و جامعه بین المللی را باخود دارید؛ مردم بالای قهرمانی ها و فداکاری های شما افتخار می کنند؛ نیروهای امنیتی و دفاعی ما حمایت بی‌پیشنۀ ملت را در طول تاریخ با خود دارند.

رئیس جمهور غنی، اکیداً به رهبری سکتور امنیتی و دفاعی هدایت داد که به خانواده های شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی و زخمی‌های آنان، رسیدگی صورت گیرد.

موصوف گفت که ما به مرحلۀ جدید تاریخ که برای اولین‌بار طالبان به کاهش بنیادی خشونت که به آتش بس منجر می گردد موافقت کرده اند، داخل می شویم.

وی افزود که در این مرحله، اردوی ملی باتوجه به فرصت ها و خطرات، آمادگی کامل داشته و همچنان پولیس ملی در خط نخست تامین امنیت قرار خواهد داشت.

رئیس جمهور کشور، خطاب به قوماندان‌های امنیه گفت که شما در کنار تامین امنیت مردم، شاهراه‌ها و سکتور خصوصی، به عنوان نمایندگان دولت جمهوری اسلامی افغانستان، مسئولیت دارید تا با مردم از نزدیک در تماس باشید و با پاسخ دادن به نگرانی های آنان، رضایت شان را به دست آورید.

رئیس جمهور افزود که در تمویل و تجهیز قوای امنیتی و دفاعی هیچ تغییر نمی آید، توافقات انجام شده در این بخش با متحدین بین المللی به خصوص ایالات متحدۀ امریکا و کشورهای عضو ناتو و تعهدات آنان، به جای خود باقی است.

اشرف غنى گفت که در سال‌های گذشته، پولیس ملی از وظیفۀ اصلی خویش که حاکمیت قانون، کشف جرایم و تطبیق فیصله های محاکم می باشد، به سوی جنگ سوق داده شده بود؛ اما در این اواخر، آنان به انجام وظیفۀ اصلی خویش مسئول و متمرکز شده اند.

رئیس جمهور تصریح کرد که حدود تیم مذاکره کننده، از سوی دولت جمهوری اسلامی افغانستان انتخاب می گردد و این پروسه با نظارت، حمایت و توافق مردم انجام می شود. 

سپس سترپاسوال عبدالصبور قانع معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله و سمونمل امین‌الله احمدزی قوماندان امنیۀ ولایت غور، به نمایندگی از دیگران صحبت کردند و به رئیس جمهور کشور اطمینان دادند که نیروهای امنیتی و دفاعی به خصوص پولیس ملی، آمادۀ عملی‌ساختن هدایات مقام عالی و رهبری سکتور امنیتی و دفاعی می‌ باشند. همچنان در راستای دفاع، حفاظت و خدمت به مردم و کشور، از هیچ گونه سعی و تلاش دریغ نخواهند ورزید.

رئیس جمهور کشور، از قوماندانان امنیه ولایات خواست که دیدگاه‌های شان را بدون کدام ملحوظ شریک سازند و مسئولین وزارت امور داخله در گزارشی که با مقام عالی ریاست جمهوری شریک می سازند، از آن دیدگاه ها نیز ذکر شود. وی اطمینان داد که بالای نظریات و دیدگاه های شما غور صورت می گیرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking