خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پومپيو:زود تردرموردنتايج نهایی انتخابات افغانستان اعلامیه صادرميکنيم

پومپيو:زود تردرموردنتايج نهایی انتخابات افغانستان اعلامیه صادرميکنيم

Feb 21, 2020 - 12:08

کابل(پژواک،۲ حوت ۹۸): مایک پومپیو وزیر خارجه ایالات متحده امریکا می گوید که کشورش نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از نزدیک دنبال می کند واعلامیه ای در مورد صادر خواهد کرد.

انتخابات ریاست جمهوری، در ششم میزان سال روان برگزار شد و کمیسیون مستقل انتخابات، دو روز قبل نتایج نهایی آن را اعلام کرد. کمیسیون مستقل انتخابات، محمد اشرف غنی را با کسب ۵۰،۶۴ درصد کل آرای معتبر، رئیس جمهور و برندۀ انتخابات ششم میزان ۱۳۹۸ریاست جمهوری افغانستان، اعلام کرد.

اما داکتر عبدالله نامزد دیگر این انتخابات که با کسب بیش از ۳۹ درصد آرا در رده دوم میان چهارده نامزد قرار دارد، با اعلام این نتیجه مخالفت کرده و خود را برندۀ این انتخابات اعلام کرده است. او گفته است که حکومت همه شمول را اعلام می کند.  

با گذشت سه روز از اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست‌ جمهوری افغانستان ، تا کنون به جز اتحادیه اروپا، هند و کویت، دیگر هیچ کشوری واکنش رسمی در این مورد نداشته است. در امریکا تنها شماری از سناتوران در مورد انتخابات افغانستان اظهار نظر کرده ‌اند.

مایک پمپئووزیر خارجه ایالات متحده امریکا گفته است که امریکا نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان را از نزدیک دنبال می ‌کند.

وی گفته است:«پیش از آن ‌که بسیار دیر شود، اعلامیه ای در مورد نتایج نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری افغانستان صادر خواهیم کرد. »

او در جریان سفرش به عربستان سعودی، گفته است: «در مورد افغانستان چیزی برای گفتن ندارم، جز این ‌که ما نتایج انتخابات را از بسیار نزدیک دنبال ‌کنیم.»

 پمپيو که در جمعی از خبرنگاران در پایگاه هوایی شهزاده سلطان در عربستان صحبت می ‌کرد، همچنان گفته است که امریکا می‌خواهد مطمئن شود که همه چیز درست پیش رفته است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking