خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

به خاطر جلوگیری از شيوع ویروس‌کرونا هرنوع رفت و آمد با ایران متوقف گرديد

به خاطر جلوگیری از شيوع ویروس‌کرونا هرنوع رفت و آمد با ایران متوقف گرديد

Feb 23, 2020 - 18:18

کابل (پژواک،۴حوت۹۸): دولت افغانستان، برای جلوگیری از شيوع ویروس‌کرونا، هر نوع رفت و آمد را با کشور ایران موقتاً متوقف نموده است.

در خبرنامه  دفتر مطبوعاتی شورای امنیت ملی که به دسترس آژانس خبری پژواک رسیده، آمده است که این تصمیم امروز(یکشنبه) درجلسه یی تحت ریاست داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی، به هدف مبارزه با ویروس‌کرونا در کشور وجهت هماهنگی با وزارت‌های مربوطه، اتخاذ گردید.

در خبرنامه آمده است که برای مبارزه با این ویروس درکشور و از ورود آن از سایر کشورها، واردات چوچه‌مرغ و تخم‌مرغ از ایران و پاکستان نیز متوقف گردد.

همچنان در جلسه روی سایر اقدامات لازم بحث صورت گرفت.

داکتر فیروز الدین فیروز وزیر صحت عامه، در این جلسه اظهار داشت که تا حال هیچ نوع واقعه ویروس ‌کرونا ثبت نگردیده؛ اما آمادگی‌های لازم برای تشخیص بیماران، قرنطین و درمان آن‌ها در مرکز و ولایات گرفته شده است.

وی اضافه کرد که برای مبارزه با این ویروس، آگاهی‌دهی از طریق رسانه‌ها، علمای دین و شبکه‌های جامعه مدنی، باید افزایش یابد و برای مردم تفهیم گردد که روزانه بطور متعدد دستان خویش را با صابون شسته و همیشه از ماسک استفاده نموده و از تجمعات غیرضروری خودداری نمایند؛ زیرا این ویروس از یک فرد به فرد دیگر قابل انتقال است.

در جلسه امروز تصمیم اتخاذ شد كه وزارت‌های مالیه و امور داخله، برای جلوگیری از قاچاق ماسک، فعالیت‌های خویش را چند برابر افزایش دهند و برای نیاز احتمالی یک اندازه بودجه را در خزانه دولت ذخیره نمایند.

همچنان تصمیم گرفته شد تا کمیته ویژه در مرکز و ولایات، جهت هماهنگی فعالیت‌ها ایجاد و برای آگاهی‌دهی عامه هرچه زودتر کمپاین‌ملی آغاز گردد.

در این جلسه، به وزارت امور خارجه سفارش گردید تا خدمات قونسلی خویش را در کشور جمهوری اسلامی ایران، محدود و از آن کشور تقاضا گردد تا روند اخراج اجباری افغان‌ها را متوقف نمایند.

به همین ترتیب، از وزارت‌های تجارت و زراعت خواسته شد تا آمادگی‌های خویش را برای شرایط احتمالی آینده، جهت افزایش تجارت و ترانزیت با کشورهای آسیای میانه اتخاذ نمایند.

این در حالی است که وزارت صحت عامه کشور، اعلام کرد که سه واقع مشکوک ویروس‌کرونا در ولایت هرات نیز شناسایی شده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking