خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

تيم ثبات و همگرايى، مولوى عبدالحی حیات را به صفت والى جوزجان معرفى کرد

تيم ثبات و همگرايى، مولوى عبدالحی حیات را به صفت والى جوزجان معرفى کرد

Feb 23, 2020 - 16:03

شبرغان(پژواک،٤ حوت ٩٨): هواداران تيم ثبات و همگرايى، مولوی عبدالحی حیات عضو شورای ولایتی جوزجان را، به صفت والی اين ولایت درحالى در مهمانخانه حزب جنبش معرفی کرد که مقام ولايت جوزجان، در کنترول نيروهاى امنيتى قرار دارد.

بشیراحمد تینچ سخنگوی حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان، امروز٤ حوت در جمع صدها تن از هواداران تيم ثبات و همگرايى در قصر ملت مهمانخانه حزب جنبش، گفت: "برمبنای حکم مورخ ١/١٢/١٣٩٨ ریاست اجراییه؛ مولوى حیات، به صفت والی ولایت جوزجان مقررگردیده و مسئولین ادارات امنیتی و سایرنهاد ها مکلف اند از اوامر و دساتیر او اطاعت کنند."

وى در ادامه اضافه نمود: "مسوولین اداراتى که از اوامر والی جدید اطاعت می کنند، ما با اوشان مشکلی نداریم و تلاش می کنیم تا ازتجارب کاری آنها استفاده کنیم؛ اما افرادی که ازدساتیراو سرپیچی کنند، درمورد شان تصامیم لازمه گرفته خواهد شد."

موصوف گفت که تیم ثبات و همگرایی پس از پیشنهاد مردم، مولوى حیات را به صفت والی این ولایت معرفی نموده است.

تینج دربخشى ازسخنانش، موضعگیری هيات معاونت ملل متحد (یوناما) درقبال معرفی والی های جدید توسط تیم ثبات و همگرایی را مورد انتقاد قرار داده، اضافه کرد: "بهتراست دفتر یوناما دراین مورد بی طرفی خود را حفظ نماید و موضعگیری جانبدارانه نداشته باشد، بهتر بود آنها در مورد حق تلفی که به حق مردم درانتخابات صورت گرفته ابراز نظرمی کردند."

والی معرفی شدۀ تیم ثبات و همگرایی، ضمن صحبتی برنامه کاری اش را در بخش های مختلف شرح داده و گفت که بدون درنظرداشت گرایش های سمتی و زبانی، امور مربوطه را پیش برده و به مردم خدمت خواهد کرد.

وی افزود: "تطبیق پروژه های انکشافی و رعایت اصل توازن در زمینۀ مبارزه علیه فساد اداری، تامین حقوق زنان و مبارزه علیه پدیدۀ خشونت در برابر زنان و اشتغالزایی برای جوانان، جزء برنامه های کاری من است."

موصوف از منسوبین نهاد های دولتی، اعضای جامعه مدنی و مردم خواست که در زمینه پیشبرد امورمربوطه، با او همکار باشند؛ تا در قسمت بهبود زنده گی مردم و آوردن تغییرات مثبت درسیمای شهرشبرغان و سایرنقاط این ولایت، کارهای مثبتی انجام دهد.

دراخیرمحفل، قرار بر آن شد تا درآينده نزديک، انه مراد شاهی عضو حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان، به عنوان معاون مقام ولایت معرفی شود.

همچنان درختم این محفل، دفتروالی جدید قصرملت مهمانخانه حزب جنبش، تعیین شد و فیصله برآن شد تا مردم به منظور رفع مشکلات شان به این جایگاه مراجعه نمایند.

این درحالیست که ساختمان مقام ولایت جوزجان، در کنترول نیروهای امنیتی قرارداشته و به کارمندان ولایت، اجازه ورود به دفترهای کاری شان داده نمی شود. 

امروز درشهرشبرغان، نیرو های امنیتی خيلى گشت و گذار داشتند و دکاکین، مارکیت ها و بانک ها به روی مردم مسدود بوده است.

آژانس خبرى پژواک تلاش نمود تا درمورد معرفی والی جدید، نظرمولوی لطف الله عزیزی والی ولایت جوزجان و عبدالقادر مالیه  معاون برحال ولایت را داشته باشد،؛ اما تماس برقرار نشد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking