خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ولسوالی اندخوی فارياب هدف حملۀ طالبان قرار گرفت

ولسوالی اندخوی فارياب هدف حملۀ طالبان قرار گرفت

Feb 23, 2020 - 18:29

 ميمنه (پژواک، ٤حوت٩٨): منابع محلی در ولایت فاریاب، از حملۀ طالبان بالای مرکز ولسوالی اندخوی خبر داده می گويند که جنگ شديد ميان مهاجمان و نيروهاى امنيتى ادامه دارد.

اين درحاليست که براساس توافق میان امریکا و طالبان، پس از ساعت ۱۲ جمعه شب، طالبان به نیروهای افغان در تمام افغانستان حمله نمی‌کنند و نیروهای دولتی و حامیان بین‌المللی آنها نيز به ‌طالبان حمله نمی‌کنند.

سلطان محمد سنجر ولسوال اندخوی، عصر امروز به آژانس خبرى پژواک گفت که طالبان، تفاهمنامۀ کاهش خشونت را نقض کرده و با استفاده از فرصت، در چندین قریه در غرب این ولسوالی حمله کردند، که هم اکنون جنگ شديد جریان دارد.

وی افزود که نخست، طالبان قریه جات نمازگاه، آق مسجدعبور و مکتب کلال خانه را در نزدیک بالا حصار تهدید کردند؛ اما  زمانيکه نیروهای امنیتی جلو تحرکات شانرا گرفتند جنگ آغاز شد.

 زلمی عزیزی رئیس شبکه نهادهای جامعه مدنی اندخوی نیز تایید کرد که طالبان پروسه کاهش خشونت را نقض کرده در سه قریه نفوذ کردند؛ اما نیروهای امنیتی در منطقه رسیدند.

 با تلاش زیاد دیدگاه طالبان دراين زمينه به دست نيامد .

اما گروه طالبان پس ازاعلام هفتۀ کاهش خشونت، گفته اند که به هدف ايجاد فضاى مناسب براى امضاى توافقنامه ميان امريکا وطالبان؛ تنها در مراکز ولايات، قول اردوها، فرقه ها، نشست ها و مراکز نيروهاى خارجى حملات از سوى آنها صورت نمى گيرد.

ذبیح الله مجاهد يکتن از سخنگويان اين گروه، با اظهار اين مطلب افزوده است که به غير از موارد يادشده، سايرحملات طالبان تخطى شمرده نميشود؛ چونکه اعلام هفتۀ کاهش خشونت بوده، نه آتش بس عمومى.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking