خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

منبع: در مراسم امضای توافقنامه امريکا و طالبان نماینده گان ٢٧ کشور اشتراک می کنند

منبع: در مراسم امضای توافقنامه امريکا و طالبان نماینده گان ٢٧ کشور اشتراک می کنند

Feb 24, 2020 - 18:50

کابل (پژواک، ٥حوت ٩٨): یک منبع معتر در کشور قطر می گوید که مراسم امضای توافقنامه میان امریکا و طالبان، با حضور داشت نماینده گان ٢٧ کشور جهان انجام می شود.

این منبع معتبر، از گرفتن نامش خودداری کرده به آژانس خبری پژواک گفت که توافقنامه صلح میان امریکا و طالبان، به تاریخ دهم حوت سال روان طی مراسم خاص صورت می گیرد، که در آن نماینده گان مختلف سازمان ملل متحد نیز اشتراک خواهند کرد.

منبع اضافه کرد که امکان زیاد می رود که در این مراسم، مایک پومپیو وزیر امور خارجه ایالات متحده امریکا نیز اشتراک نمايد.

پیش از معلومات منبع، گفته شده بود که توافقنامه صلح میان امریکا و طالبان، توسط زلمی خلیلزاد نماینده ویژه ایالات متحده امریکا در امور صلح افغانستان به امضا می رسد؛ اما پومپیو وزیر خارجه امریکا نیز در این مراسم حضور پیدا می کند.

تااکنون مقام های امریکایی و طالبان، در این مورد چیزی نگفته اند.

قرار است به تاریخ دهم حوت سال روان، توافقنامه صلح میان امریکا و طالبان در دوحه پایتخت کشور قطر امضا شود و بعد از آن، زمینۀ مذاکرات بین الافغانی فراهم شود.

در همین حال، شنبه هفته گذشته الی دهم حوت سال روان، طرح کاهش خشونت ها و جنگ  آغاز شد و این طرح برای امضای توافقنامه صلح، پیش شرط نیز می باشد.

دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا گفته است که پروسه کاهش خشونت ها کامیاب است؛ زیرا طالبان برای توافقنامه آماده شده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking