خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رياست برشنا اسماى ٢٥ تن ازمقروضين صرفيۀ برق راهمگانى ساخت

رياست برشنا اسماى ٢٥ تن ازمقروضين صرفيۀ برق راهمگانى ساخت

Feb 25, 2020 - 15:34

کابل(پژواک، ٦ حوت ٩٨):رياست برشنا، فهرست مقروضين صرفيۀ برق را که نامهاى شمارى ازمقامات پشين حکومت وبرخى سرمايه داران درآن شامل است منتشرساخت وهشدارداد که اگر قرضه هاى شانرا تا ٧ روز نپردازند، تحت پيگرد عدلى و قضايى قرار خواهند گرفت. 

در اين ليست اسماى ٢٥ تن ازمقروضين باشنده هاى ولايات بلخ، ننگرهار، کابل، هرات، و کندهار درج شده که در مجموع بيش از بيش از٤٣ ميليون افغانى از بابت مصرف برق، از رياست برشنا، مقروض اند.

قابل ذکراست که اکثريت افراد شامل اين ليست، را سرمايه گذاران تشکيل مى دهند، و اسماى چهره هاى مشهورچون بيدارځاځى وکيل پيشين ولسى جرگه و حاجى پادشاه خان وکيل پييشين شوراى ولايتى ننگرهار نيز درج شده است .

افرادى که بلندترين مقروضيت را دارند.

به اساس ليست، سيد محسن مالک فابريکۀ سادات کولا در بلخ، حدود چهار ميليون افغانى، مولامحمدمالک هوتل ستاره شهر کابل حدود ٣.٩ ميليون افغانى از شرکت برشنا مقروض اند.  

افرادى که پايين ترين مقروضيت ليست را تشکيل داده اند.

عبدالحميد قوماندان غير مسوول در بلخ بيش از ٢٩٩ هزار افغانى، آغا جان نمايندۀ شوراى والى ولايتى ننگرهار بيش از ٥٠٤ هزار افغانى، سلطان عزيز مالک فابريکه يخ سازى درننگرهار و حاجى نعمت الله يک تن از بزرگان قوم در ننگرهار بيش از هفت صدهزار افغانى از اين شرکت مقروض اند. 

در اين ليست زير عنوان «ليست آنعده اشخاص و افرادى که حاضر به پرداخت صرفيۀ برق خويش نمى باشند» چنين نوشته شده است که اگر مقروضين اعتبار از امروز تا هفت روز آينده مقروضيت صرفيه برق شان را تصفيه نه نمايند، به ادارات عدلى و قضايى جهت تعقيب معرفى مى گردند.

اين درحالى است که قبل ازاين نيز رياست برشنا چند مراتبه اين چنين ليست ها را که شمار زياد آن را مقام هاى بلند رتبۀ حکومت تشکيل مى دادند، افشا نموده و به نهادهاى عدلى و قضايى معرفى نموده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking