خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ارگ: برگزارى مراسم تحليف الى تاريخ ١٩حوت به تعويق افتاد

ارگ: برگزارى مراسم تحليف الى تاريخ ١٩حوت به تعويق افتاد

Feb 26, 2020 - 16:20

 

کابل (پژواک، ٧ حوت ٩٨): رياست جمهورى مى گويد که براى آماده گی های بیشتر تخنیکی، برگزاری مراسم تحليف رئيس جمهور، الى تاريخ ١٩ حوت به تعويق افتاده است.

در يک خبرنامه که امروز ٧ حوت، از سوى رياست جمهورى منتشر شده آمده است که رييس جمهور محمد اشرف غنی، پس از مشوره های وسیع و همه جانبه با بخش های تخنیکی، شخصیت های سیاسی از سراسر کشور، بزرگان قومی، اعضای ارشد تیم دولت ساز و شرکای بین المللی افغانستان، مصلحت دانست تا مراسم تحلیف ریاست جمهوری را که قرار بود روز پنجشنبه تاریخ ٨ حوت برگزار گردد، الی تاریخ ١٩ حوت به تعویق بیفتد.

منبع افزوده است که شایعات شیوع ویروس کرونا، تنگنای زمانی برای حضوریابی مهمان های بلند رتبه خارجی و نیاز به آماده گی های بیشتر تخنیکی برای برگزاری مراسم با شکوه، از دلایل عمدهء معطلی این برنامهء ملی و بزرگ است.

رییس جمهور، از ملت شریف افغانستان بخاطر حوصله مندی و درک بلند شان از مصالح علیای کشور ابراز سپاس و امتنان می نماید.

در خبرنامه آمده است که به تمام نیروی های دفاعی و امنیتی افغانستان دستور واضح صادر گردیده است که در ضمن توجه مسلکی به کاهش خشونت در سراسر کشور، در امر حراست از جان و مال مردم لحظه یی غافل نبوده و در خدمت مردم باشند.

منبع افزوده است: "در عین زمان به ملت افغانستان اطمینان میدهیم که دستگاه دولت، کما فی السابق مسوولیت های خود را برای عرضه خدمات موثر و به وقت به مردم افغانستان، با جدیت و صداقت به پیش خواهد برد."

اين در حاليست که زلمى خليلزاد نماينده ويژه امريکا و وزارت خارجه امريکا، از رييس جمهور غنى تشکر کرده است که مراسم تحليف را براى چند روز به تعويق انداخته است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking