خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

با پا درميانى متنفذين قومى در فارياب معرفى والى از سوى ثبات و همگرايى به تاخير افتاد

با پا درميانى متنفذين قومى در فارياب معرفى والى از سوى ثبات و همگرايى به تاخير افتاد

Feb 26, 2020 - 15:08

ميمنه (پژواک، ٧حوت٩٨): برخی متنفذین و باشنده گان شهر میمنه، تصمیم هواداران تیم ثبات و همگرایی مبنی برمعرفی والی جدید برای اين ولایت را نگران کننده خوانده و می گویند که اين اقدام، با واکنش هواداران تیم دولت ساز و والی رو به رو گردیده و منجر به خونریزی و خرابی شهرخواهد شد.

رحمت الله ترکستانی رئیس شورای مردمی فاریاب، به آژانس خبرى پژواک گفت که قرار بود هواداران تیم ثبات و همگرایی طی یک حرکت بزرگ، والی مربوط به خود شان را امروز چهارشنبه معرفی کنند.

به گفته ترکستانى، رهبری شورای مردمی، با اطلاع ازاين موضوع دست به کارگرديد و با نماینده گان هر دو تیم ثبات و همگرایی، و دولت ساز در فاریاب، همچنان با رهبری هر دو تیم در سطح مرکز و بخصوص با شخص جنرال عبدالرشید دوستم‌معاون اول ریاست جمهوری و رهبر حزب جنبش صحبت کردند؛ تا بحث معرفی والی را به تعویق بیندازند.

ترکستانی گفت که درجریان گفتگوها دریافتند که هواداران ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله اصرار داشتند که باید والی جدید را معرفی کنند، هواداران تیم دولت ساز می خواستند به حمایت از اشرف غنی، از والی کنونی حمایت کنند و از جانب دیگر، نقیب الله فایق والی برحال تاکید داشت تا زمانی که او مامور حکومت است، از ادارۀ محلی مواظبت میکند و اين مسئوليت را به  هيچ کسی نمی سپارد.

وی افزود که رهبری شورای مردمی فاریاب، طی تماسى با جنرال دوستم پیرامون نگرانی های مردم ازچنين تصامیم و وضعیت شکننده فاریاب صحبت کرده از وی خواستند که معرفی والی مربوط تیم ثبات و همگرایی را به تعویق بیندازند تا مبادا افراد منفعت جو و حلقات مغرض، از فرصت پیش آمده سوء استفاده کرده باعث خونریزی و  نفاق در میان فاریابیان نشوند.

عبدالستار بارز والی پیشین بغلان و ازاعضای شورای مردمی فاریاب، به پژواک گفت که از اقدامات گرفته شده از جانب هر دو تیم نگران بودند؛ بخصوص اينکه تیم ثبات وهمگرايی مردم را از مراسم معرفی والی جدید خبر داده بودند.

بارز گفت که رهبری شورای مردمی تلاش کردند با مسئولین هردو تیم صحبت نمودند و از آنان خواستند که از تعیین والی فاریاب، تا حل مسئله انتخابات درسطح مرکز با پا درمیانی نهاد های بین المللی، خود داری کنند.

وی علاوه کرد که پیشنهادات شان پذیرفته شد و معرفی والی جدید به تعویق افتاد.

بارز از قول جنرال دوستم گفت که او گفته که اگر نقیب الله فایق از تیم ثبات و همگرایی حمایت کند، هوادارن این تیم و جنبش در محور فایق منسجم میشوند؛ او میتواند کماکان به وظیفه اش به حیث والی ادامه دهد؛ در غیر آنصورت متنفذین فاریاب، بین هم‌نشست بگیرند، دیدگاه شانرا در مورد والی جدید با او شریک بسازند؛ تا او و رهبری تیم ثبات و همگرایی تصیم بگیرند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement