خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"بخاطر عدم پرداخت پول به پولیس، موترهای ما ده روز به اینطرف متوقف است"

"بخاطر عدم پرداخت پول به پولیس، موترهای ما ده روز به اینطرف متوقف است"

Feb 26, 2020 - 16:19

شهر هرات (پژواک، ٧حوت ٩٨): راننده گان موترهای ترانزیت در گمرک بندری اسلام قلعۀ هرات، در اعتراض به مرگ يکتن از راننده گان، دست به تظاهرات خشونت آمیز زدند.

کليپ هاى تصويرى این اعتراض که به دسترس خبرنگاران قرار گرفته است، نشان میدهد که معترضان خشمگین بالای ساختمان گمرک هجوم برده و شیشه های پنجره ها و میز و چوکی های ساختمان گمرک را شکسته اند.

رانندگان معترض مدعی اند که از ده روز به این طرف، بخاطر عدم پرداخت پول به مامورین پولیس، موترهای شان متوقف است.

به گفته آنان شب گذشته یک تن از رانندگان موترهای ترانزیت که از ده روز به اينسو به خاطر پرداخت نکردن پول به مامورین و پولیس گمرک موترش در داخل گمرک توقف داده شده بود، فوت کرده است.

شماری از رانندگان ادعا مى کنند که این راننده، پس از برخورد فزیکی برسر پرداخت نکردن پول با یکی از سربازان گمرک اسلام قلعه، جان باخته است.

رانندگان موتر های ترانزیت مدعی اند که بیش از ده روز میشود که موترهای شان از مرز ایران داخل گمرک اسلام قلعه شده است؛ هرچند تمام مراحل گمرکی را طی کرده اند؛ اما بخاطر  عدم پرداخت سه هزار افغانی به پولیس گمرکات، موتر های شان همراه با محموله های بار، در داخل گمرک توقف داده شده و اجازه خروج از گمرک را ندارند.

وکیل احمد یک تن از رانندگان معترض به پژواک گفت: "تمام مامورین  وپولیس در گمرک به زور پول میخواهند، از ده روز است که موترهای ما ایستاده است؛ اما بخاطریکه باج نمیدهیم، ما را اجازه نمیدهند."

غلام سرور یک تن دیگر از رانندگان موترهای ترانزیت به پژواک گفت: "پوليس یک راننده را بخاطریکه پول نداده بود، با چوب به شکمش زد و او هم دیشب فوت کرد."

در همین حال جیلانی فرهاد سخنگوی والی، تظاهرات را حق هر شهروند میداند؛ اما می گوید که شماری از افراد داخل اداره های دولتی در گمرک بندری اسلام قلعه شدند و تمام در و پنجرهای اداره های دولتی را شکستانده اند.

فرهاد، این اقدام برخی از معترضان را خلاف قانون میداند و می گوید که هیاتی به ریاست آمر امنیت قوماندانی امنیه موظف شده است تا به شهرک اسلام قلعه برود وتمام خواسته های معترضان را از نزدیک بررسی کند.

از سويی هم مهرالله بلوچ کمیسار اسلام‌قلعۀ هرات، به پژواک گفت که هم‌اکنون دروازۀ گمرک اسلام‌قلعه به‌روی رفت‌ و آمد مسدود است.

وی کشته شدن یک راننده موترهای ترانزیت ازسوی پولیس را رد کرد و افزود که این راننده، به ‌دلیل سکتۀ قلبی جان باخته است.

 او در ادامه گفت که تلاش‌ها برای حل تنش میان رانندگان موترهای باربری با محافظان گمرک، آغاز شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking