خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عبدالله از موقف امريکا و جامعه جهانى در مورد صلح استقبال نمود

عبدالله از موقف امريکا و جامعه جهانى در مورد صلح استقبال نمود

Feb 26, 2020 - 14:10

کابل (پژواک، ٧ کب ٩٨) : داکتر عبدالله عبدالله رييس اجراييه حکومت وحدت ملى از ادامۀ کوشش‌های ایالات متحده‌ی امریکا و سایر همکاران بین‌المللی افغانستان جهت زمینه‌سازی برای تحقق صلح عادلانه و پایدار در کشور قدردانی نموده است.

درخبرنامه ى مطبوعاىت رياست اجراييه که امروزمنتشر شده، آمده است، طی روزهای گذشته تفاهم روی کاهش خشونت جنبه عملی پیدا کرد و با ادامه‌ی آن موافقت‌نامه میان ایالات متحده‌ی امریکا و طالبان که یک قدم مهم در جهت زمینه‌سازی برای مذاکرات بین‌الافغانی و آتش بس سراسری به شمار می‌آید، به امضا خواهد رسید.

منبع افزوده است : "در حالی‌که از حرکت شخصیت‌های ملی و همکاران بین‌المللی برای ایجاد فرصت جهت تمرکز جدی روی پروسه‌ی صلح و حل بحران‌ ناشی از پروسه‌ی انتخابات تشکر می‌نماییم، از تعهد قاطع خود و همکاران خود در حمایت از پروسه‌ی صلح، دفاع از تطبیق قوانین، شفافیت در انتخابات، رأی پاک مردم و جلوگیری از نهادینه شدن تقلب اطمینان می‌دهیم. "

گفتنی است که ایالات متحده امریکا و ناتو در اعلامیه های جداگانه که در مورد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان منتشر کرده اند بر پروسه صلح  تاکيد کرده  اند و از سياستمداران افغانستان خواسته اند که براى وحدت ملى و ثبات در کشور کار کنند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement